21 лютого — день пам’яті пророка Захарія Серповидця

today 21.02.2022 query_builder 08:13 remove_red_eye 76 bookmarks Новини

Захарія — біблійний пророк, якого відносять до 12 “малих” пророків Старого Заповіту. Саме він розповів про прихід і розп’яття Ісуса: “І будуть дивитись на Мене, Кого прокололи, і будуть за Ним голосити, як голоситься за одинцем, і гірко заплачуть за Ним, як плачуть за первенцем”, інформує сайт ТСН.

Ще будучи юнаком Захарія відчував бажання пророчого служіння. В книзі, написаній пророком, міститься чимало пророкувань, які були пов’язані з Ісусом Христом.

За переказами пророк дожив до глибокої старості і помер в рік, який був останнім роком правління Дарія Істапса. Сталося це близько 520 року до Різдва Христового. Поховали Захарію поблизу Єрусалиму, поруч з могилою його друга і ще одного пророка Агея. Своє прізвисько “Серповидець” отримав через один зі своїх снів, в якому бачив сувій, що мав форму серпа і летів у повітрі.

21 лютого в народі називали “Захарія Серповидця”. Селяни, які працюють на землі, саме цього дня починали лагодити свої серпи та інше знаряддя до нового сезону. Також 21 лютого обов’язково точили ножі та інші гострі предмети в домі, щоб накликати на оселю удачу та добробут на весь рік. Серед наших предків існувала віра в те, що будь-які гострі металічні предмети захищають від нечистої сили. А тому до них ставилися з особливою повагою. Вірили, що 21 лютого сам Захарій Серповидець сходить з небес на землю, щоб перевірити, чи добре підготували інструменти до весняно-літнього періоду.

Сьогодні, 21 лютого, краще не робити жодних хірургічних операцій, а також не записуватися до стоматолога. Вважається, що лікування цього дня не принесе користі.

Не можна заздрити іншій людині, бо можна їй наврочити, а сам пристріт повернеться до вас через деякий час.

Не варто вживати алкогольні напої.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо прогримів грім, значить весна і літо будуть вітряними;

21 лютого мороз, можна чекати швидкого настання весни;

чим останній тиждень лютого холодніший, тим теплішою буде весна;

21 лютого на деревах багато інею, буде гарний урожай меду;

собака валяється в снігу, чекайте потепління;

21 лютого гуси купаються в снігу, то буде тепло;

тварини себе неспокійно ведуть, чекайте снігопаду;

навколо місяця видно кола, буде рання весна.

Сьогодні, 21 лютого, на Київщині хмарно, без опадів. Температура повітря становитиме +8 градусів вдень і +2 вночі.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,177