21 серпня – Миронов день. Також сьогодні вшановують Зосима, Саватія і Германа Соловецьких.

today 21.08.2022 query_builder 10:45 remove_red_eye 61 bookmarks Новини

Святий Мирон жив на острові Крит. Славився, як хороший землероб, який не тільки вирощує хліб, а й допомагає людям. За часів гонінь на християн при імператорі Декії, Мирон підтримував людей в їх муках за віру. Після закінчення гонінь став єпископом. Творив багато чудес і помер у віці 100 років в 350-му році, пише УНІАН.

На честь нього люди святкують не тільки церковне, а й народне свято 21 серпня - Миронов день.

Також 21 серпня - день пам'яті Зосими, Саватія і Германа Соловецьких.

Саватій вів чернече життя в Кирило-Білозерському монастирі і користувався повагою не тільки у ченців, а й у мирян. Святого така увага обтяжувала, тому він відправився на Варлаам, а звідти разом із Германом відплив на пустельні острови.

Святі оселилися на Соловецькому острові біля Секирной гори, поставивши там хрест і спорудивши келію. Разом вони прожили шість років, поки Саватій не помер. Тоді Герман відплив у пошуках нового притулку і зустрів ченця Зосиму, який шукав відокремлене місце. Святі вирушили в плавання до Соловецьких островів. У дорозі до них приєдналися й інші відлюдники, так і з'явилася знаменита Соловецька обитель. Зосима помер 17 квітня 1478 року.

Прикмети 21 серпня:

- туман і роса з ранку - до гарної погоди;

- опівдні вода у водоймах тиха - осінь буде м'якою, а зима - сніжною;

- ягід багато в лісі - до холодної зими;

- на Мирона з'являються опеньки і брусниця.

Що сьогодні не можна робити

прибирати в будинку і мити підлогу - ризикуєте вимити достаток;

сваритися і з'ясовувати стосунки;

приймати важливі рішення і укладати угоди.

Що можна робити 21 серпня

У цей день наші предки збирали ожину. З ягоди робили вино, випічку і заготовки на зиму. Також в цей день проводили різні обряди на перехрестях. Дівчата та юнаки виходили і загадували бажання. Якщо подує вітер - загадане збудеться.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,173