22 липня – день пам’ять священномучеників Панкратія та Кирила

today 22.07.2022 query_builder 06:29 remove_red_eye 180 bookmarks Новини

Місіонер, християнський святий, єпископ Панкратій жив у Тавроменії (нині це Таорміна, Італія). Він був хрестителем сицилійським та учнем апостола Павла, розповідає ТСН.ua.

Народився він в Антіохії (сьогодні це Туреччина). Там же прийняв хрещення від апостолів. Згідно з переказами, подорожував до Єрусалима та вів чернечий спосіб життя в горах Понтії. Апостол Петро поставив Панкратія єпископом в Тавроменії. За місяць він зміг збудувати тут церкву та навернути всіх місцевих до християнства.

За це його схопили язичники та закидали камінням на смерть. Сьогодні мощі єпископа зберігаються в Римській церкві святого Панкратія. Також в Таорміні побудували храм на його честь.

Також 22 липня - день пам'яті великомученика Кирила, повідомляє УНІАН.

Святий був єпископом в Гортінії і постраждав від рук язичників. Одного разу його привели до правителя Лукія, який змушував Кирила принести жертву язичницьким богам. Священик твердо сповідував християнську віру і відмовлявся зраджувати її. Тоді Лукій засудив Кирила до спалення, але вогонь не торкнувся тіла святого. У той момент багато язичників увірували в Христа, а правитель, здивований дивом, відпустив єпископа.

Кирило продовжував вести проповіді і звертати язичників в християнську віру. Чутки про те, що єпископ не збирається відмовлятися від Христа, знову дійшли до правителя Гортінії. Той наказав убити святого, а Кирило зрадів, що може постраждати за істину і сам поклав голову під меч.

Наші пращури вважали, що цього дня ягоди мають цілющі властивості, тому саме сьогодні можна варити варення і вживати її у свіжому вигляді. Також 22 липня - гарний день, щоб зібрати огірки, причому зробити це повинен наймолодший член сім'ї. Наші пращури вірили, що якщо закопати огірок десь далеко в городі, то в наступному році буде гарний врожай.

Православна церква категорично забороняє лаятися та лихословити, а також допускати негативні думки. Якщо ви не бажаєте, щоб Вищі сили відвернулися від вас, не відмовляйте від допомоги нужденним. Згідно з народними повір'ями, важкою фізичною працею сьогодні краще не займатися, інакше відштовхнете від себе щастя.

Збереглися такі народні прикмети на 22 липня:

цього дня багато чорниці - зима буде холодною;

якщо чорниця до цього часу ще не дозріла - чекайте на холодну осінь;

низько літають птахи - на дощі;

зірки світять довго і яскраво - чекайте грози, а якщо місяць здається потемнілим, негода затримається до кінця літа;

на траві роса - не минути зливи;

веселка в небі - до теплої і спекотної погоди.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,173