22 лютого – день пам’яті святого Панкратія, мученика Никифора Антіохійського

today 22.02.2023 query_builder 08:27 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

Сьогодні, 22 лютого, в православному календарі — день пам’яті преподобного Панкратія.

Панкра́тій Пече́рський жив у 13 столітті, у Києві. Православний святий, ієромонах Печерського монастиря.

Відомо, що прп. Панкратій був ієромонахом Лаври і мав дар чудотворення: зціляв хворих молитвою, постуванням і помазанням єлею.

Його мощі спочивають у Дальніх печерах.

Також 22 лютого — день пам'яті мученика Никифора Антіохійського. Жив він у місті Антіохія Сирійська. Там же мешкав і пресвітер Саприкій. Никифор дуже близько дружив з ним та навіть вважав майже братом. На жаль, підступи ворогів розсварили друзів і вони припинили розмовляти один з одним.

Настав час, і Никифор свою помилку зрозумів. Він покаявся та прийшов до Саприкія, щоб попросити вибачення. Та друг його не пробачив. В той час імператори Валеріан та Галієн розпочали гоніння на християн. На суд першого схопили Саприкія. Він вірив у Христа дуже твердо і не похитнувся у своїй вірі. Його довго катували, а потім засудили до смерті. Коли вели Саприкія на страту, Никифор знову зі сльозами на очах попросив у нього вибачення.

Однак пресвітер не захотів пробачати, бо мав запеклість у своєму серці. Раптом Господь забрав у нього свою благодать. Злякався Саприкій смерті і поклонився ідолам. Никифор благав друга прислухатися до свого серця та не зрікатися Господа. Потім попросив катів стратити його замість друга. Кати донесли слова до імператора і той погодився.

87 запитів за 0,162