22 січня – день пам’яті преподобного Євстратія, святителя Пилипа

today 22.01.2023 query_builder 08:21 remove_red_eye 35 bookmarks Новини

Сьогодні, 22 січня, в православному календарі день пам’яті преподобного Євстратія. Жив він у IX столітті, народився в місті Тарса в багатій та благочестивій родині. Коли юнаку було всього лише 20 років, він пішов з батьківського дому, подвизався на подвиги та жив в святій обителі. Там Євстратій спав на голих дошках, невпинно молився, харчувався хлібом з водою.

Згодом Євстратія обрали настоятелем. Здійснив він чимало чудес за своє життя. А перед смертю заповів братії не піддаватися жодним спокусам, не прагнути до земних благ, а вірити в Господа та світле майбутнє.

Також сьогодні вшановується святитель Пилип. Він був родом з бояр, народився в 1507 році. Батьки навчили його наукам і благочестивому способу життя, тому Пилип вже змалку читав Святе Письмо. Закінчивши освіту, вступив на службу до двору царя Іоанна Грозного, але мирське життя обтяжувало його, тому незабаром святий пішов у Соловецький монастир.

Там прийняв сан ігумена багато зробив для святої обителі. Коли Іоанн Грозний покликав його до себе за порадою, Пилип побачив, що цар вже змінився - став недовірливим і жорстоким. Знехотя, святий прийняв сан митрополита, виголосив на літургії зворушливу промову і ненадовго в Москві запанувала тиша.

Але потім опричники знову влаштували кровопролиття, Пилип намагався напоумити царя, але той не слухав. Тоді під час служби святий відмовив Іоанну Грозному в благословенні, за що цар розгнівався, став шукати привід, щоб позбавити преподобного почестей, і незабаром знайшов його. Святителя Пилипа позбавили сану, одягли в чернечний одяг і заслали в обитель, де він і помер.

91 запитів за 0,173