23 грудня – день пам’яті Міни Красномовного, преподобного Фоми

today 23.12.2022 query_builder 07:59 remove_red_eye 40 bookmarks Новини

23 грудня церква вшановує пам’ять Міни Красномовного – християнського святого, який прийняв мученицьку смерть за віру в Христа на початку IV століття. З’явився на світ великомученик у 285 році на території Єгипту. Був воїном в місті Котуане.

Імператор Максиміліан відправив його з Афін в Олександрію з метою подавити християнське повстання. Однак Міна не став цього робити, і сам почав проповідувати віру в Єдиного Бога. Він був прекрасним оратором, завдяки чому звернув до Христа багатьох язичників.

Для суду над Міною був відправлений в Олександрію єпарх Гермоген, який побачив стійкість віруючого під час тортур, сам повірив в Ісуса. Дізнавшись про те, що відбувається, імператор поїхав в Олександрію і особисто катував Міну, який все витримав і не зрікся віри, за що був страчений. Його тіло перевезли до Єгипту, де побудували гробницю, а потім базилік і притулок для паломників. Пізніше ці будівлі

Згідно з переказами, Міна прославився своїми цілительськими здібностями. Він допомагав людям позбутися від очних недуг. Тому на Русі він шанується як помічник у боротьбі із захворюваннями очей.

Також 23 грудня, в православному календарі — день пам’яті преподобного Фоми. Жив він у X столітті. Ще в юних роках проявляв тягу до чернечого життя, мріяв отримати постриг. В той час багатий вельможа вирішив влаштувати в Константинополі монастир і попросив Фому стати в ньому настоятелем. Однак столичне життя швидко набридло святому, тому він пішов у пустелю, щоб жити там самітником. Коли ченці його там знайшли через деякий час, він працював просто неба, тому віряни побудували святому хижку, а потім ще й привели йому двох сподвижників.

Дев'ять років преподобний виконував волю Господа і боровся з підступами диявола. За це Бог нагородив Фому даром зцілення та прозорливості. Помер святий, доживши до глибокої старості.

Фото із сайту Главком

91 запитів за 0,185