23 квітня – святого мученика Терентія і його 40 воїнів, Фомина неділя або Антипасха

today 23.04.2023 query_builder 07:34 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

Відомо, що Терентій жив в середині III століття в Карфагені. У нього була дружина з 40 християн, пише unian.ua.

Під час гонінь при імператорі Декії вони постраждали за християнську віру - відмовилися принести жертву язичницьким ідолам і потрапили в немилість правителя Фортунатіана.

Терентія і трьох його друзів кинули в темницю, а інших почали катувати. Після цього повели на капище в очікуванні того, що воїни здадуться. Але ті почали молитися і просити Бога зруйнувати капище. І тієї ж миті ідоли, стіни і дах розвалилися. За це Терентія і його друзів морили голодом - проте до них з'явився ангел і нагодував. Тоді всіх мучеників стратили. 

Також 23 квітня - Фомина неділя, Антипасха.

У першу неділю після Великодня святкують Антипасху, або Фомину неділю. 

Цей день назвали на честь одного з апостолів Ісуса, який засумнівався у воскресінні Вчителя. Коли воскреслий Ісус з'явився учням, Фоми не було, і він не повірив розповідям про воскресіння - поки сам особисто не побачить рани від цвяхів на тілі Христа. І коли на восьмий день після Великодня апостоли зібралися в будинку у Фоми, то їм знову з'явився Господь і запропонував Фомі переконатися в наявності ран на тілі. Після цього Фома увірував. Звідси і пішов вираз - "Фома невіруючий". 

Антипасха в перекладі з грецької - "замість Пасхи". У цей день в храмах проходить хресний хід і окроплюють святою водою.

87 запитів за 0,184