23 лютого – день пам’яті чудотворця Прохора, священномученика Харлампія

today 23.02.2023 query_builder 07:29 remove_red_eye 49 bookmarks Новини

Сьогодні, 23 лютого, - день пам'яті чудотворця Прохора Лебедника.

Прохор жив в XI-XII століттях, був ченцем в Києво-Печерському монастирі, а прозвали його так через спосіб життя: він збирав лободу, перетирав її в борошно і пік з нього хліб. Звичайного хліба Прохор не їв, а з їжі, крім води і просфори, більше нічого собі не дозволяв.

У той час на Русі був голод, тому за прикладом Прохора багато людей також почали пекти хліб з лободи. Але він виходив гірким, і його не можна було їсти. Тоді монах віддавав людям свій хліб, благословляючи його. Виявилося, що медовий смак хліб набуває після благословення Прохора.

Ще одне диво сталося, коли в Києві не стало солі. Тоді Прохор попросив зібрати попіл з келій, а потім перетворив його на сіль. Чим більше її роздавали нужденним, тим більше її ставало. Це не сподобалося торговцям, і мішки з сіллю відібрали у монастиря, але коли відкрили - то в них виявилася зола. Князь Святополк розгнівався і наказав викинути їх - мішки знову наповнилися сіллю. Коли князь дізнався, що за цим стоїть Прохор-чудотворець, він прийшов до Києво-Печерського монастиря, щоб покаятися і помиритися. І з тих пір став особливо релігійним.

Коли Прохора не стало, Святополк особисто відніс тіло святого в печеру і поклав його в труну.

Також 23 лютого день пам’яті священномученика Харлампія. Жив він у II столітті та був єпископом в місті Магнізії. Проповідуючи християнство, багатьох людей навернув Харлампій до істинної віри. За це його піддали страшним тортурам.

Довго мучили Харлампія, намагаючись зламати його волю та змусити відмовитися від Бога. Однак він був непохитним у своїй вірі.

Люди бачили мужність мученика, тому багато з них навернулися тоді до Христа, за що були одразу страчені. Самого ж Харлампія стратили мечем. За переказами, перед смертю він молився та дякував Богу за сили, які той дав йому для боротьби з язичництвом.

Помер Харлампій на 113 році життя. Він є покровителем чиновників, врожаю і домашніх тварин. А також вважається захисником від душевних хвороб.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,168