23 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 23.02.2023 query_builder 08:12 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

У цей день добре піти до церкви, помолитися про здоров'я і мир. Вважалося, що якщо сьогодні почати лікування, то можна назавжди позбутися від хвороби. Також в цей день молилися про порятунок від раптової смерті. 23 лютого вважався хорошим днем для примирення.

У цей день наші предки, подібно святому Прохору, випікали хліб в печі. Вважалося, що такий хліб приносить здоров'я і благополуччя, а також наближає весну. Залишки хліба роздавали рідним або біднякам. Невістки пекли хліб для свекрухи, щоб її задобрити.

23 лютого в давні часи вибирали сільських старост і збирачів данини. З тих пір дата вважається вдалою для працевлаштування та зміни сфери діяльності.

У цю дату вже можна визначити, чи буде весна ранньою в цьому році. Вважається, що якщо протягом тижня до 23 лютого морозів не було, то більше холодів і не буде.

У цей день не прийнято було влаштовувати гучних застіль або гулянь, а до столу не подавали раків і рибу - бо можна серйозно захворіти.

Також небезпечно було гуляти біля води - духи можуть завести в трясовину. Погода в цю дату дуже непередбачувана - під льодом може бути глибока вода, а під травою - болото. У цей день не варто ходити в ліси та поля без великої потреби.

Не можна сьогодні грати монетами - втратите гроші, але потримати в руках паперову купюру - це до багатства.

Будь-яка брехня 23 лютого може принести великі неприємності.

Постарайтеся в цей день нічого не лякатися, інакше рік пройде в боязні.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

23 лютого немає снігу на землі, то більше серйозних снігопадів не буде;

дрозди співають - до ранньої і теплої весни;

ніч морозна, але вдень потепліло, то в березні буде нестабільна погода;

багато зірок видно вночі - до ясної і безвітряної погоди;

якщо на Прохора йде дощ, то березень буде дощовим.

Сьогодні, 23 лютого, у Києві та області ясно, без опадів. Температура повітря становитиме 2-6 градусів морозу вночі, близько 2 градусів нижче нуля вдень.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,174