23 серпня — день пам’яті святого Лаврентія Римського

today 23.08.2022 query_builder 06:48 remove_red_eye 71 bookmarks Новини

Згідно з житієм, Лаврентій походив із міста Оска на території сучасної Іспанії та був учнем архідиякона Сикста. Коли Сикст став римським єпископом, Лаврентій був висвячений в диякони; йому доручили нагляд за майном церкви і турботу про бідних. Коли імператор Валеріан оголосив гоніння на християн, багатьох священиків страчували, а простих християн позбавляли майна і виганяли з міст. Однією з перших жертв став наставник Лаврентія, обезголовлений за вироком правителя, розповідає ТСН.ua.

Йдучи на смерть, Сикст передбачив своєму учневі, що незабаром і він піде його шляхом, і велів продати всі церковні скарби і роздати гроші нужденним християнам. І дійсно, незабаром Лаврентія кинули до в'язниці, де він здійснював чудеса, зціляв хворих і тим самим багатьох обернув на свою віру. Коли римський префект зажадав віддати скарби церкви державі, Лаврентій попросив три дні терміну. За цей час він роздав майно бідним, а після заявився до правителя з натовпом жебраків і калік, сказавши: "Ось справжні скарби церкви". Розгніваний префект наказав піддати Лаврентія жорстоким тортурам, від яких святий і помер.

Опівдні на Лаврентія люди виходили дивитися на воду в річках і озерах: якщо вона тиха і спокійна – осінь буде тихою, а зима – без завірюх і хуртовин, повідомляє «Главком».

«Осінь і зима добре живуть, коли вода тиха і дощик іде», – говорили люди. Звертали увагу і на погоду: сильна спека або сильні дощі віщували те ж саме на всю осінь. Ці ж прикмети пророкували хорошу рибалку в кінці літа – початку осені.

Для збереження краси та молодості ще до сходу сонця красуні йшли вмиватися джерельною водою на світанку. Роса, що випала на Лаврентія, також вважалася цілющою.

Крім того, цей день вважався святом для мельників. Про них ходило багато легенд, їх вважали незвичайними людьми. Млини були розташовані у відокремлених місцях, на водоймі або на висоті. Це й породило віру, що мірошники добре спілкуються з нечистю, наприклад, з водяними, чортами і духами вітру.

Хороші сни, побачені в цю ніч, можуть збутися протягом восьми днів. Погані сновидіння стануть провісниками проблем зі здоров'ям.

23 серпня не можна купатися в річках і будь-яких інших водоймах. Не рекомендується робити манікюр і педикюр. Не можна прибирати в будинку. Варто утриматися від приготування їжі. Не варто братися за спиці і голки.

Збереглися такі народні прикмети на 23 серпня:

якщо з'явилася вечірня зоря з червонястим відтінком, а призахідне сонце також розчервонілося — вночі збереться на грозу;

коли літньої пори в прохолодну погоду чути грім — така погода буде довго;

якщо бур'яни влітку ростуть особливо високі — зима буде сніжна;

перед негодою квітоніжки картоплі згинаються донизу;

якщо морква схилилася — скоро задощить;

якщо вода спокійна, прийдешня осінь і зима не будуть надто суворою;

сильна спека або сильні дощі – до затяжної і мокрої осені;

дощ і тепло – рибалка буде вдалою;

багато вродило жолудів – в наступному році урожай на полях хороший буде;

іній на траві – зима буде ранньою і холодною;

листя липи жовтіє знизу – озимі щедро вродять.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,182