У суботу, 24 грудня, християни західного обряду святкують різдвяний Святвечір.
У православному календарі сьогодні — день пам’яті Даниїла Стовпника. Народився він у V столітті. Його матері тривалий час не вдавалося завагітніти і вона багато молилася Богу. У віці 5 років Даниїла хотіли віддати на виховання до монастиря, але ігумен відрадив батьків. У 12 років хлопчик сам захотів стати ченцем. Однак важке життя не задовольняло його, тому що він мріяв про великі подвиги. Тоді дізнався Даниїл про святого Симеона, який був стовпником. Вирішив він відправитися до нього і отримати благословення.
Проживав Даниїл дев'ять років у руїнах покинутого язичницького храму, через деякий час вирішив він звести там стовп і на ньому молитися. Як результат, він витримав чимало випробувань, через які отримав від Господа дар чудотворення. Помер преподобний у віці 91 року.
Також 24 грудня — день пам'яті Никона Печерського.
Жив Нікон Сухий у Києві в кінці XI — на початку XII століття. Народився в родині багатіїв. 1096 року, коли відбувся напад на Київ половців, його та інших ченців із Києво-Печерської лаври взяли в полон. Рідні хотіли викупити свого сина, але Никон відмовився.
Він вирішив, що його страждання угодні Богу, а тому стійко витримував всі муки. Половці протягом трьох років катували Никона голодом, насильством і спрагою. Внаслідок цього він стік кров'ю та повністю висох. Звідси й отримав своє прізвисько.
А ще 24 грудня – день пам’яті преподобного Луки Стовпника. Святий був візантійським воїном. 917 року брав участь у війні з Болгарією. Після закінчення воєнних дій вирішив присвятити своє життя Богу і став ченцем. Щоб досягнути досконалості, вирішив надягнути вериги і жити на стовпі. Три роки так прожив святий, а потім, за Божим велінням, піднявся на гору Олімп. Щоб не порушувати обітницю мовчання, яку дав задовго до подорожі, Лука всю дорогу ніс у роті камінь. Потім він подорожував до Константинополя і Халкідона. Там він знайшов собі стовп, на якому простояв наступні 45 років. Помер близько 980 року.
Фото з відкритих джерел