24 липня православні християни відзначають День святої рівноапостольної Ольги

today 24.07.2022 query_builder 07:52 remove_red_eye 201 bookmarks Новини

Княгиня Ольга народилася близько 920 року і була першою княгинею в Київській Русі, що прийняла християнство. А вже за правління її онука Володимира була хрещена вся Русь, пише Главком.

Преподобного Нестор літописець в «Повісті минулих літ» писав:

«Ця (Ольга) була передвісницею християнської землі, як вранішня зоря перед сонцем і як зірниця перед світом. Вона бо сіяла, як місяць уночі. Так вона між невірних людей світилася, як перло в багні, бо були вони закаляні гріхом, не омиті святим хрещенням, а вона омилася святою купіллю, скинула з себе гріховну одіж ветхого чоловіка Адама і в нового Адама втілилась, що ним є Христос».

У сонмі українських православних святих блаженна княгиня Ольга особливо шанована як перша жінка – володарка держави, як та, що перша від українського народу увійшла в Небесні оселі Господа.

Після свого хрещення Ольга почала зводити християнські храми, одним з яких стала дерев'яна церква на честь святої Софії. Вона згоріла в 1017 році, але правнук Ольги, Ярослав, спорудив на цьому місці кам'яний храм, який зберігся досі.

Померла Ольга в 969 році, її ховали за християнським обрядом. До лику святої рівноапостольної її зарахували в XVI столітті.

Народні прикмети на 24 липня:

сонячна погода – до хорошого урожаю хліба;

грім – до хорошого улову риби;

глухий грім – до тривалої негоди.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,163