26 серпня — перенесення мощів Максима Сповідника, день пам’яті єпископа Тихона Задонського

today 26.08.2022 query_builder 07:34 remove_red_eye 54 bookmarks Новини

Народився преподобний Максим Сповідник близько 580 року в Константинополі. Він виріс у побожній родині, однак отримав різносторонню освіту, розповідає ТСН.ua.

Спочатку Максим пішов на державну службу, став навіть першим секретарем імператора Іраклія. Однак його обтяжувало придворне життя, тому він прийняв чернечий постриг у Хрисопольскій обителі. Одного разу на прохання майбутнього святителя Єрусалимського Патріарха Софронія преподобний Максим виїхав до Александрії.

Шлях його лежав через Крит. Там розпочалася його проповідницька діяльність. В Александрії та її околицях пробув преподобний близько 6 років. 641 року помер імператор Іраклій, і престол посів жорстокий правитель Констанс II. Він був відвертим прихильником монофелітів. Через це напади на православ'я серед єретиків збільшилися. 647 року Максим повернувся до Африки. Там монофелітство засуджувалося як єресь. Однак Констанс II наказав схопити преподобного Максима та папу Мартина. 656 року Максима відправили до Фракії, згодом він потрапив до Константинопольської в'язниці. Там преподобного та його учнів піддавали катуванням. Помер преподобний 26 серпня (за старим стилем 13 серпня) 662 року.

Також сьогодні християни відзначають день пам’яті єпископа Тихона Задонського (в миру Тимофій Савелійович Соколов), церковного діяча і богослова 18 століття, який вважається найбільшим православним просвітителем свого часу. А ще в цей день віруючі вшановують Страсну ікону Богоматері. Цій іконі моляться про захист від пожеж, стихійних лих і хвороб, а також про зцілення людей з психічними захворюваннями, інформує УНІАН.

Цей день зазвичай буває прохолодним і туманним. На землі вже лежить багато бурого листя, а ночі стають помітно холоднішими. День дуже вдалий для збору грибів і для приготування консервації на зиму - заготовки в цю дату будуть особливо смачними.

Наші предки 26 серпня проводили за прибиранням в сараях і льохах. У Тихонів день за старих часів читали замовляння над сіном і кропили його святою водою, щоб воно пролежало до наступної весни. Також до сіна додавали свіжу сіль для захисту від порчі.

У цей день не можна дарувати і приймати в подарунок рушники - це погана прикмета.

Не варто згадувати старі образи і дорікати близьких в давніх проступках.

Також не слід працювати з рослинами в саду або в городі - така робота не принесе користі.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо сова ухає всю ніч, то скоро погода зміниться;

кажанів видно вдень - до швидких заморозків;

густий ранковий туман означає, що в лісі вже багато грибів;

червоний місяць обіцяє мокру погоду;

якщо погода на Тихона безвітряна, то в наступні кілька днів навпаки буде дуже вітряно.

Фото - з відкритих джерел

92 запитів за 0,173