26 травня – день пам’яті святої мучениці Гликерії

today 26.05.2023 query_builder 09:51 remove_red_eye 67 bookmarks Новини

26 травня за юліанським календарем православні віруючі згадують святу мученицю Гликерію. За новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейде з 1 вересня 2023 року, пам'ять цієї мучениці вшановуватимуть 13 травня, пише unian.ua.

Гликерія Іраклійська або Гераклейська жила в II столітті. Вона походила зі знатної родини - її батько був градоначальником Риму.

Дівчина рано залишилася без батьків, сама вирішила прийняти хрещення. При імператорі Антоніні почалися гоніння на християн, і Гликерія теж впала в немилість - відмовилася поклонятися Зевсу. Більш того, вона пішла в капище і почала молитися там Богу напоумити язичників. У той момент звалилася статуя Зевса. Жерці були в люті та хотіли побити дівчину камінням, але жоден не торкнувся її.

Тоді Гликерію вирішили катувати, але в натовпі несподівано з'явився ангел. Правитель онімів від жаху і велів заточити дівчину в темницю. Через деякий час до Гликерії навідалися - думали, що вона померла від голоду і спраги - але дівчина виявилася жива і здорова. Правитель відправився в місто Іраклію і велів взяти Гликерію, щоб катувати її там. Але все було марно - Гликерія залишалася ціла і неушкоджена. І тільки коли свята сама попросила Бога, Господь забрав її до себе. 

Мощі мучениці стали цілющими.

87 запитів за 0,180