27 грудня – день пам’яті мучеників Фірса, Левкія, Каллініка,Филимона, Аполлонія, Аріана і Феотиха

today 27.12.2022 query_builder 08:28 remove_red_eye 49 bookmarks Новини

Сьогодні, 27 грудня, в православному календарі — день пам’яті мучеників Фірса, Левкія, Каллініка. Перші жили в місті Кесарія.

Тоді на християн відбувалися гоніння, до міста прибув Каллінік, який почав мучити всіх вірян. В цьому його викрив Левкій, за що поплатився своїм життям. Пізніше також дізнався про діяння Каллініка Фірс. Він прийшов до нього з суворим викриттям, але Каллінік почав переконувати його зректися віри в Христа. Фірс відмовився. Його схопили, довго мучили, однак він залишався неушкодженим завдяки своїм молитвам. Ці чудеса бачив Каллінік і одразу увірував у Господа. Він обстриг своє волосся та хрестився. Каллініка за зраду одразу стратили, а Фірс помолився і помер своєю смертю.

Також 27 грудня — день пам'яті Филимона, Аполлонія, Аріана і Феотиха.

Аріан був правителем міста Фіваїди. В той час імператор Діоклетіан проводив сильні гоніння на християн. Прибув він до Антіохії, де почав мучити вірян. Там кліриком працював Аполлоній. Він домовився з придворним музикантом Филимоном, що той одягне язичницький одяг і принесе ідолам жертву замість Аполлонія. Филимон погодився, але Господь прийшов до нього і язичник раптом увірував в Христа.

Аріан дізнався про все і викликав до себе Аполлонія та Филимона. Довго їх мучив. Під час тортур тіло Филимона хотіли пронизати стрілою, однак вона відскочила і потрапила Аріану в око. Правитель почав благати про зцілення, проте йому відмовили. Мученики Филимон та Аполлоній померли. Аріан довго страждав від очної хвороби, а потім вилікувався, взявши землю з могили вірян. Повірив він у Христа, прийняв хрещення. Імператор Діоклетіан дізнався про це і наказав втопити Аріана та його воїнів. Серед останніх був Феотих, який також вірив у Господа.

91 запитів за 0,183