27 листопада – день пам’яті апостола Пилипа, святителя Григорія Палама

today 27.11.2022 query_builder 08:11 remove_red_eye 86 bookmarks Новини

Святий апостол Пилип був з числа дванадцяти, так само, як апостоли Петро і Андрій. У ранній юності він був відданий вчитися, дізнався про пришестя Месії і всім серцем хотів його побачити. Коли з'явився Іоанн Предтеча, Пилип покинув свою сім'ю і став учнем проповідника, а потім і Христа, розповідає УНІАН.

Апостол читав свої проповіді в Азії та Африці, за все життя зробив багато чудес. Одного разу в Греції він зустрів єврейського первосвященика, який намагався вбити святого Пилипа, але осліп.

Одне з найбільш значущих діянь апостола - звернення в християнство Ефіопії. Помер апостол мученицькою смертю - його розіп'яли вниз головою.

Також 27 листопада - день пам'яті святителя Григорія Палама.

Григорій Палама народився в Константинополі в сім'ї знатних і багатих батьків. Отримав гарну освіту, був узятий імператором до двору. Однак швидко відчув втому і байдужість до розкішного життя, пішов на Афонську гору і став вести подвижницький спосіб життя.

Він відомий тим, що все життя боровся з позицією інших людей про те, що життя на самоті і молитві - це єресь. Григорій Палама називається захисником православ'я, його пам'яті присвячений другий тиждень Великого посту. За видатні заслуги святого нагородили саном архієпископа Фессалонітського. Будучи при цій посаді, Григорій зробив багато чудес як за життя, так і після смерті.

Фото із відкритих джерел

91 запитів за 0,177