27 серпня віряни вшановують пророка Міхея та священномученика Маркелла

today 27.08.2022 query_builder 12:12 remove_red_eye 35 bookmarks Новини

Пророк Міхей походив з числах "менших" пророків. Жив у м. Марасфі, що південніше від Єрусалиму. Майже 50 років він був у пророчому служінні і застав багатьох правителів.

Став автором пророчої книги, був одним з тих, хто стояв біля витоків спрощення іудаїзму. Багато передбачень, зроблених Міхеєм, збулися, в тому числі і руйнування Ізраїльського царства, і поява Христа Спасителя. Коли і де помер пророк - невідомо.

У цю дату також зазначається народне свято 27 серпня - Міхеєв день.

27 серпня - також день пам'яті священномученика Маркелла.

Чоловік народився на Кіпрі в сім'ї благочестивих батьків. З дитинства відрізнявся чесністю, красномовством і чистотою життя. Був одружений, мав дітей, але залишив їх і пішов у пустелю. Звідти був покликаний стати єпископом.

Дуже ревно ставився до християнської віри, хотів швидше викорінити язичництво. За це і постраждав - при руйнуванні язичницького храму, іновірці спалили Маркелла.

Народні прикмети та традиції у цей день

Вважалося, що з 26 на 27 липня літо починає спадати. Селяни, щоб полегшити собі ломоту та головний біль, які вони здобули на важкій праці з житом, обважували себе пучками соломи. На поперек – пояс з соломи, а на голову – солом'яний вінок. Вірили, що жито дає сили й міцності. Казали: "Житня солома сторицею віддає".

Селяни виставляли в поля дозорних, які слідкували за погодою, адже саме в цей час вона стає мінливою. Якщо підіймався вітер або починалася пожежа, то дозорні били на сполох. Після цього всі усували наслідки негоди. Дуже боялися гроз, тому читали навіть спеціальні замовляння.

Вірили в духа-господаря поля й намагалися під час жнив його задобрити. Якщо той розлютиться, казали, що він може згноїти зерна в колосі й переміщати посіви. Щовечора залишали у першій зажинці миску з молоком, а у останньої смуги мисочку з кашею. Останній сніп жита залишали до наступного врожаю теж польовику, його родичам і дружині. Просили польовика й доглянути за худобою.

- Природа володіє особливою цілющою силою, тому цей день краще привести за містом, в лісі або в парку.

- Вдалі будуть подорожі й далекі поїздки.

Сон з 26 на 27 липня неважливий, хоч і віщий, а от вдень 27 липня уві сні можете побачити ворога.

92 запитів за 0,169