28 березеня православні вшановують мучеників Нікандра Єгипетського, Олександра Сідського та Агапія і з ним 7-ми мучеників Кесарійських

today 28.03.2023 query_builder 07:10 remove_red_eye 67 bookmarks Новини

За церковним календарем, сьогодні вшановують святого мученика Агапія і з ним семи мучеників Кесарійських: Пуплія, Тімолая, Роміла, двох Олександрів та двох Діонісіїв. Вони жили в добу царювання Діоклітіана та постраждали за віру в 4 столітті в палестинській Кесарії.

В ті роки вийшло розпорядження по всіх країнах та містах: змусити християн робити жертвоприношення і поклонитися ідолам. Не згодних приносити жертву язичницьким богам привселюдно катували. Під час одного із таких кривавих видовищ, шестеро мужніх хлопців не змогли дивитися, як ллється безневинна кров та серед натовпу проголосили, що сповідують християнство.

Побачивши, що вони зовсім юні, правитель почав переконували вклонитися ідолам, проте не досяг мети. Мучеників Кесарійських кинули до в’язниці, де вже був святий мученик Агапій та його слуга Діонісій. Праведники тривалий час перебували в ув’язненні. Під тортурами святий Агапій та сім мучеників Кесарійських не зреклися християнства та всі одного дня були страчені.

28 березня - день пам'яті Нікандра Єгипетського

Нікандр народився в 284 році, в Єгипті. Сам він був лікарем, але допомагав християнам за часів релігійних гонінь імператора Діоклетіана. Імператор відрізнявся затятою ненавистю до християнства і руйнував всі християнські храми. Всіх християн кидали в темницю, а після їм загрожувала смертна кара. Нікандр відвідував ув'язнених християн,

приносив їм їжу і безкоштовно лікував, а якщо було потрібно, то і ховав. Якось він спробував непомітно вночі поховати мучеників, яких кинули на розтерзання звірам. Наступного дня Нікандра схопили і почали жорстоко катувати. Але він не зрікся віри і загинув у 302 році.

28 березня - день пам'яті Олександра Сідського Памфілійського

Олександр жив у Сіді, в III столітті, за часів гоніння християн імператором Авреліаном і також постраждав за Христа. Олександра схопили, його допитав правитель Антонін й засудив до катувань. Коли святий мужньо переніс всі муки, його стратили. У той же момент сталося несподіване: як тільки правитель зійшов з суддівського місця, то почав битися в конвульсіях і помер.

87 запитів за 0,224