28 липня – день пам’яті рівноапостольного князя Володимира

today 28.07.2022 query_builder 07:27 remove_red_eye 139 bookmarks Новини

У четвер, 28 липня 2022 року, церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира, інформує ТСН.ua.

Святий князь Володимир був внуком рівноапостольної княгині Ольги та сином князя Святослава Ігоревича. Ще в ранньому віці новгородці запросили його на правління. 980 року він сів на престол у Києві. Найголовнішою справою його життя стало хрещення Київської Русі та запровадження на її території християнства.

Спочатку князь Володимир зібрав чисельне військо та вирушив на південь, щоб відвоювати у Криму Херсонес. Ще тоді він був язичником і почав вимагати руки царівни Анни - сестри візантійських імператорів Костянтина та Василія. У разі відмови Володимир погрожував завоювати Царгород. Імператори погодилися, але за однієї умови - князь прийме християнство і запровадить його в Київській Русі.

Князь Володимир охрестився, одружився з Анною, повернувся до Києва, відпустив всіх своїх наложниць та охрестив синів. Відразу він почав знищувати ідолів, скинувши найважливішого з них (Перуна) в Дніпро. Дружинники та бояри, наслідуючи князя, також прийняли християнство.

1 серпня 988 року він охрестив води Дніпра, прочитавши над ними молитву. Потім грецьке духовенство на чолі з першим митрополитом Київським святителем Михаїлом почало хрестити киян.

Завдяки християнській вірі Київська Русь змогла об'єднати давньоруські землі, дати поштовх розвитку культури, архітектури, писемності. Почали відкриватися школи. За сприянням князя Володимира в Новгороді, Чернігові, Білгороді відкрили єпископські кафедри. А 992 року він відвідав Волинь, де також навернув на християнство велику кількість місцевих мешканців.

Помер Володимир Великий 1015 року. Його поховали у збудованій ним Десятинній церкві.

Збереглися такі народні прикмети на 28 липня:

на сосні багато шишок - чекайте на гарний врожай ячменю;

грози означають, що зима буде морозною і сніжною;

спекотна погода - на морозяний грудень;

якщо липа пожовкла, то осінь буде ранньою;

дощ зранку пройшов - залишок дня буде сонячним і спекотним;

якщо після дощу немає веселки, то в серпні буде багато ясних днів;

туман ввечері - до дощу;

якщо коники голосно стрекочуть, то скоро буде сильна спека;

якщо грім гулко гримить, буде злива.

Сьогодні не варто займатися важкою фізичною працею, не слід виконувати роботи в полі і городі. У цей день краще не гуляти на природі, особливо з маленькими дітьми. Не рекомендується їсти м'ясо - воно 28 липня погано перетравлюється. Але можна їсти рибу.

Фото - з відкритих джерел

92 запитів за 0,166