28 лютого – день пам’яті апостола Онисима

today 28.02.2023 query_builder 08:11 remove_red_eye 92 bookmarks Новини

28 лютого в церковному календарі – день пам’яті апостола Онисима. Він був третім Візантійським єпископом та апостолом від семидесяти. Жив в Малій Азії в місті Колоси і був невільником-поганином у багатого чоловіка Филимона, що став християнином. Якось провинився Онисим перед Филимоном і злякався так, що втік до Рима.

Там на той час перебував святий апостол Павло, який у своєму посланні заступився за Онисима перед Филимоном. Онисим під його впливом приймає християнство та починає працювати на Павла.

З часом Филимон простив провину Онисимові і відпустив його на волю. Почав тоді чоловік ревно допомагати апостолу Павлові в його праці. Разом із Тихіком відніс листа апостола Павла до колосян. Перед своєю смертю Павло назначив Онисима єпископом Верії. 67 року він покинув Рим та почав проповідувати віру Христа в Греції та країнах Малої Азії. Був також єпископом Візантійським. Коли царював імператор Траян, то святий Онисим був схоплений. 95 року загинув мученицькою смертю.

Також 28 лютого православна церква влаштовує святкування на честь Віленської ікони Божої Матері, яку також називають іконою Божої Матері з півмісяцем. Згідно з легендами, автором є євангеліст Лука, котрий написав ікону в часи життя Ісуса і Богоматері. Наразі місцеперебування оригіналу невідомо.

До Віленської ікони Божої Матері звертаються з молитвою про тілесне й духовне зцілення, захист від ворогів та бід, убереження від гріхів та спокус.

87 запитів за 0,178