28 січня – традиції, заборони, народні прикмети та прогноз погоди

today 28.01.2023 query_builder 07:42 remove_red_eye 78 bookmarks Новини

Вважається, що Павло Фівейський був першим християнським монахом. Також у народі це свято – День чаклунів. Існує повір’я, що в цей день чаклуни і відьми передають учням свої вміння. Це могло коштувати різних неприємностей для простих людей, адже учням потрібно було випробувати отримані здібності.

Саме через це у Павлів день радять остерігатися порчі та пристріту. Для цього раніше проводилися «захисні заходи». Найчастіше наші предки на Павла молилися святому. Також було прийнято стукати по дереву і плювати через плече.

У народному календарі цей день вважався переломом зими. Дні ставали довшими, а ночі – коротшими. Зима потроху відступала, і на порозі з’являлась весна.

Господині в цей день пекли великий круглий пиріг, освячували його в церкві та ділили між членами сім’ї, щоб захистити всіх від неприємностей.

У цей день задобрювали домового. На обідній стіл для доброго духу ставили додаткові тарілку і кухоль. На ніч залишали йому в кутку молоко та хліб.

У Павлів день також вінчалися та грали весілля. За повір’ям, це обіцяє молодій родині щасливе життя.

Жінки обов’язково мили підлогу, підмітали та прали 28 січня, щоб вигнати з житла все погане.

Щоб на вас біду не накликали, потрібно було вранці вийти у двір. Знайти дерев’яну лавочку та тричі постукати по ній.

28 січня не можна вагітним жінкам з дому виходити. Не слід нічого ні в кого брати та самим не давати. Не варто лаятися, скандалити та конфліктувати, бо можна дуже сильно захворіти. Не можна 28 січня нікому заздрити.

Не слід сідати за стіл, коли брудно. Суворо карали в Павлів день господинь за бруд та безлад. Не рекомендується залишати на ніч взуття брудним.

Не можна 28 січня монети рахувати. Можна бідність залучити.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

вітряна погода на Павла обіцяє вологий рік;

якщо зорі яскраво блищать – бути морозам;

зорі в небі мерехтять – на завірюху;

візерунки на вікнах у вигляді житніх колосків вниз завитками – до хорошого урожаю;

снігурі защебетали ‒ до зміни погоди;

ворони каркають ‒ до відлиги, заховалися ‒ до похолодання;

якщо хмари з півночі йдуть, то до сильних холодів.

На Київщині ясна погода порадує нас вдень, але ненадовго, весь інший час небо буде вкрите хмарами. Без опадів. Температура вдень становитиме -1°, вночі - 4° морозу.

87 запитів за 0,159