3 серпня вшановується пам’ять святого пророка Єзикиїля та святого Онуфрія

today 03.08.2022 query_builder 07:00 remove_red_eye 50 bookmarks Новини

Народився Єзикиїль в єврейському місті Сарір. Був сином священника Бузі з давнього римського роду Левії. В часи другої Єрусалимської окупації Єзикиїля та інших забрали до Вавилону в полон до Навуходоносора, пише ТСН.ua.

Під час перебування у полоні пророк жив біля річки Ховар. Там йому відкрилося перше одкровення. Він побачив велику і світлу хмару, яка йшла з півночі. Всередині хмари рухалося полум'я, а навкруги було сліпуче сяйво. Потім хмара перетворилася на чотирьох фігур: людини, орла, лева та тільця. Було в них по чотири крила, людські руки. Навколо тіл клубочився вогонь, а з нього виходили блискавки. При кожній фігурі було колесо блакитного кольору і дуже міцне на вигляд. Стояли фігури і мовчали, поки з небес не почувся голос Божий.

Видіння, яке отримав пророк Єзикиїль, вказувало на престол Бога. А чотири фігури - це четверо святих. За видіння ці пророка було покарано. Його довгий час тримали в кайданах.

Також Єзикиїль був великим чудотворцем. Подібно до Мойсея він вмів розводити води.

Святий Онуфрій був відомий своїм тривалим мовчанням, тому слов'яни проводили цей день в мовчанні. Вірили, що тоді Онуфрій благословить людину. У мовчанні працювали в полі або в будинку, збирали урожай овочів і ягід. Жінки мовчки готували їжу, щоб вона вийшла смачною, повідомляє УНІАН.

На Онуфрія наші предки прибирали зерно в сараї, лагодили комори і міняли гнилі дошки.

День 3 серпня вважається вдалим для збору яблук. Зібрані сьогодні яблука будуть довго зберігатися. З них готують повидло, компот, варення. 3 серпня прийнято впускати кішку в будинок - вважається, що тварина принесе благополуччя і вижене хвороби.

3 серпня не варто щось ремонтувати. Купатися у водоймах з цієї дати не слід, інакше захворієте. Не можна багато розмовляти, базікати не по справі і пліткувати, розповідати чужі секрети, сваритися. Категорично заборонено обманювати в цей день. Не можна відмовляти в допомозі, якщо у вас її попросили. Не варто їсти сирі яблука - вони сьогодні погано перетравлюються.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

на дубах багато жолудів - буде тепла зима;

тиха погода, але падають з дерев сухі гілки - чекайте на негоду;

на горобині багато ягід - буде осінь дощова;

багато світлячків - до ранньої осені;

якщо жолудів багато, то рік буде врожайним;

якщо під час дощу ухають сови, то погода скоро проясниться;

прохолодна ніч - до ранньої зими;

дощ з грозою - до довгої і мокрої осені;

туман стелиться над землею - до потепління.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,193