3 вересня – преподобного Аврамія Працелюбного, Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ-ХІІІ) та Апостола із 70-ти Тадея

today 03.09.2022 query_builder 07:03 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

Про Аврамія Працелюбного, як і про більшість угодників печерських, – дуже мало відомостей. Адже кожен чернець відзначався покірністю та скромністю служіння і втрапляв у поле зору переважно тільки Всевишньому. Знаємо, що преподобний Аврамій спасався у Києво-Печерському монастирі в XІІ–ХІII ст. Коли і де він народився, з якої сім’ї, – невідомо. У монастирі Аврамій проявляв велику працьовитість і тому був названий Працелюбним. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах.

В акафісті всім печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Аврамію, бо Христа Господа ти всім серцем і всією душею полюбив, радуйся, бо ради Нього труди великі життя печерного на себе ти прийняв», пише pravoslaviavoly.org.ua.

До мощей преподобного Аврамія прикладаються ті, що шукають роботу, – безпосередньо у своїй країні або ж збираються їхати на заробітки за кордон. Звертання вірян до Господа перед образом цього святого допомагає багатьом працевлаштуватися.

Також 3 вересня церква вшановує пам’ять Апостола від 70-ти Тадея.

Тадей народився в сирійському місті Едессі. Прийшовши одного разу до Єрусалима на свято, він почув проповідь Іоана Предтечі і прийняв від нього хрещення в Йордані. Пізніше, зустрівши Ісуса, він став його учнем. Після страти Христа і його воскресіння апостол Тадей вирушив проповідувати до Сирії і Месопотамії. У своєму рідному місті Едессі він навернув до християнства князя Агаря, багатьох простих людей і навіть жерців. Проповіді Тадея часто супроводжувалися дивами – той же Абгар дивним чином вилікувався від прокази. Князь Абгар хотів нагородити апостола Тадея дарами, але той відмовився і пішов з проповіддю до інших міст, навертаючи багатьох язичників до християнської віри. Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (Бейрута), він заснував там Церкву і в тому ж місті мирно помер 44 року.

Народні прикмети

Багато павутини – до тепла.

На Тадея сухо – весь вересень буде без дощів.

Багато жолудів вродило до цього дня – на Різдво буде багато снігу.

Миші зерно крадуть – до холодної та сніжної зими.

Кури линяють – зима буде теплою.

Верхівки беріз пожовкли – до ранньої осені. Якщо ж дерево знизу жовтіти почало, то “бабине літо” довгим буде.

92 запитів за 0,161