30 серпня – день пам’яті мученика Мирона та преподобного Аліпія

today 30.08.2022 query_builder 11:03 remove_red_eye 40 bookmarks Новини

Мирон жив в Ахаї за часів правління імператора Декія. Правитель Ахаї одного разу вторгся в православний храм, щоб захопити християнських віруючих. Мирон звинуватив його в ідолопоклонстві і докорив за такий вчинок. В ту ж годину його схопили і піддали страшним мукам. Кидали в піч і віддавали на розтерзання диким звірам, але мученик залишався неушкоджений. Від відчаю правитель наклав на себе руки, а Мирону відсікли голову, розповідає УНІАН.

Також сьогодні день пам'яті преподобного Аліпія.

Аліпій був іконописцем, трудився в Києво-Печерському монастирі. Вів чернечий спосіб життя, за свою працю грошей не брав, допомагав всій братії. Аліпій постійно працював, а вільний час присвячував богослужінню і співу псалмів. За це був нагороджений Господом даром чудотворення.

Існує легенда, що одного разу у Аліпія замовили ікону до свята, але преподобний захворів. Замовник був засмучений, але преподобний сказав вірити в силу Божу. За день до свята людина отримала свою ікону, створену Ангелом, і була рада цьому. Аліпій мирно помер в 1114 році.

У народі 30 серпня називали Удовині помочі. Цього дня спалювали старі речі, щоб вигнати хвороби та скорботи. А маленьких дітей намагалися облити холодною водою з відра, щоб загартувати організм.

Наші предки вважали, що 30 серпня - це "похорони мух" - день, коли комахи зникають через майбутні холоди.

Господині робили заготовки на зиму, а селяни працювали в полі.

Також сьогодні потрібно допомагати вдовам, бездомним і сиротам. За старих часів їм приносили їжу і одяг, рубали дрова, косили траву.

30 серпня не варто довго дивитися в дзеркало, гадати і здійснювати будь-які магічні обряди. Також не рекомендується свататися, вінчатися і одружуватися. Суворо заборонено ходити на кладовище.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

зоря вранці і ввечері золотистого кольору - до теплої погоди;

журавлі вже відлетіли на південь - чекайте морозу на Покрова;

гарна погода 30 серпня - до ранньої весни;

з ранку іній - в наступному році буде хороший урожай.

птахи вже полетіли у вирій - чекайте на похолодання;

захід в хмарах - найближчими днями буде непогода;

роса і туман вранці - на гарну погоду.

Сьогодні, 30 серпня, на Київщині хмарно з проясненнями, без опадів. Температура повітря становитиме +28 градусів вдень та +20 вночі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,176