30 січня – день пам’яті Антонія Великого

today 30.01.2023 query_builder 08:00 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

Сьогодні, 30 січня, в православному календарі день пам’яті Антонія Великого. Жив преподобний у III-IV століттях, народився в благочестивій сім'ї, тому батьки виховували свого сина за Законами Божими. З дитинства мріяв Антоній про духовне життя. Коли виповнилося йому 20 років, батьки померли, а сестру свою він влаштував в інше житло. Сам же вирішив покинути мирське життя.

Якось почув він голос Христа, який сказав йому, що потрібно роздати все майно та слідувати за Господом. Антоній послухався. Після цього поїхав до пустелі, поселився поруч зі старцем у печері на березі річки Ніл. Там провів він у молитвах та пості багато років.

Духовного просвітління досягнув Антоній лише через 20 років. Тоді почали приходити до нього люди, які хотіли отримати благословення, зцілення від хвороб або просто залишитися жити поруч.

Провів на самоті Антоній 85 років, однак здалеку керував скитальцями, допомагав їм віднайти Господа в душі. Залишав свою пустелю двічі, щоб боротися з гоніннями за християнами. Помер 356 року. Його вважають родоначальником чернечого життя в пустелі.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,232