30 вересня – день пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії

today 30.09.2022 query_builder 07:27 remove_red_eye 77 bookmarks Новини

30 вересня в церковному календарі – день пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Перші згадки про них датуються ще II століттям. Вдова Софія переїхала до Риму, жінка сповідувала християнство та виховувала в цьому віросповіданні дітей. Однак більша частина римлян в той час сповідувала язичництво. 137 року почалися репресії християн. Софію і її доньок затримали та відправили до суду. Сім'я не захотіла зректися віри, за що жінок піддали тортурам, а потім вбили, розповідає ТСН.ua.

Талісманом людини, народженої 30 вересня, є опал. Напівкоштовний камінь, який був відомий ще стародавнім римлянам. Здавна вважали, що опал відрізняється потужною енергетикою, а тому його використовували для проведення різноманітних ритуалів. Часто камінь батьки дарували дітям як оберіг від усього негативного.

У народі 30 вересня називали Бабині іменини. Цього дня серед наших предків були популярні кілька цікавих ритуалів. Наприклад, жінки сьогодні голосили про свою жіночу долю та заливалися сльозами. Так вони захищають себе від бід. У селах були популярними сільські святці, тоді молоді люди шукали собі пару.

У цей день заборонено лихословити, лаятися, обговорювати інших людей за їхньою спиною. Також цього дня закоханим краще не вінчатися. Жінки сьогодні не працюють по дому - це великий гріх.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

якщо ясно і тепло, значить в річках багато риби;

журавлі вже полетіли у вирій - 19 жовтня (на Покров) чекайте на заморозки;

похмура погода вказує на теплі дні найближчим часом;

береза жовта - зима прийде рано.

Сьогодні, 30 вересня, на Київщині весь день похмура погода, після обіду почнеться дрібний дощ, який повинен закінчитися до вечора. Температура повітря становитиме +21 градус вдень та +13 вночі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,193