31 грудня – день пам’яті святителя Модеста

today 31.12.2022 query_builder 07:14 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

31 грудня в церковному календарі – день святителя Модеста. Святий був відомий як архієпископ Єрусалимський. Саме він відновив Храм Гробу Господнього, який був зруйнований армією Персії. Також Модест опікувався й іншими християнськими святинями.

Народився святитель Модест в Малій Азії в родині благочестивих християн. Саме тому він отримав хорошу освіту. В юності Модест зрозумів, що хоче долучитися до чернечого життя, яким би суворим воно не було. Тому прийняв чернечий постриг в молоді роки. В майбутньому він став настоятелем обителі святого Феодосія Великого (Палестина).

614 року на Палестину і Сирію напали війська царя Хозроя з Персії. Вони об’єдналися з іудеями, руйнували християнські святині та вбили близько 90 тисяч християн. У полон взяли єрусалимського патріарха Захарія і багатьох інших, тому святитель Модест тимчасово керував Єрусалимською Церквою.

За допомогою патріарха Іоанна Милостивого святитель Модест зумів відновити велику кількість християнських святинь, зокрема і Храм Гробу Господнього. Останки вбитих ченців з обителі святого Сави Освяченого він поховав з усіма почестями. А коли через 14 років з полону повернувся патріарх Захарія, Модест відійшов від справ. Проте після смерті патріарха зайняв його місце. Помер 634 року у віці 94 років.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,183