31 липня – день пам’яті мучеників Якинта та Еміліана

today 31.07.2022 query_builder 06:58 remove_red_eye 236 bookmarks Новини

Сьогодні, 31 липня, церква вшановує пам’ять мучеників Якинта та Еміліана, пише ТСН.ua.

Святий Якинт - ранньохристиянський мученик, який жив в місті Погани в IV столітті. Він не захотів поклонитися поганським божкам та навіть розрубав їхні ідоли сокирою, за що його і вбили в Амастридії (нині Туреччина).

Святий мученик Еміліан - один з перших слов'янських християнських святих римського періоду. Він був рабом градоначальника. Постраждав за свою віру в Христа за часів правління імператора Юліана Відступника. Юліан бажав відновити в Римі культ язичницьких богів, а тому наказав стратити всіх християн. Еміліан обурився через цей наказ, вночі проник в язичницьке капище та розбив там статуї божків. Його схопили та засудили на спалення. Помер Еміліан 363 року.

В останній день липня наші предки закінчували збирання жита. Ті, хто вже закінчив роботу в полі, сьогодні відпочивали і набиралися сил. На поле запрошували священиків, щоб вони освятили землю. Також в цей день мили серпи і лопати святою водою, щоб інструменти довше служили, інформує УНІАН.

Останній день липня вважається дуже вдалим для приготування консервованих овочів і фруктів, варення, компотів та іншої консервації на зиму. Наші предки помітили, що приготовані в цей день заготовки виходять дуже смачними і ніколи не вибухають.

Увечері 31 липня всією сім'єю ходили в лазню і гарненько парилися. Щоб зняти втому, обмахувалися віниками з житніх колосків, а болі в спині знімали березовим віником.

У цей день не можна влаштовувати галасливі вечірки і багатолюдні застілля.

Перебуваючи в лазні, не можна матюкатися і пити спиртне. Наші предки побоювалися, що це може розлютити банника - духа, який мешкає в лазні.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

31 липня павук виліз зі свого гнізда і почав ткати павутину - чекайте на гарну погоду;

в листі дерев ховається комашня - буде дощ;

грім в цей день обіцяє зливу;

яка погода сьогодні, такою буде вся осінь. Якщо пішов дощ, то осінь буде дощовою;

якщо день спекотний, то грудень буде холодним;

дрозди продовжують співати - до пізньої осені;

якщо шишки на ялинці розташовані тільки зверху, то зима буде пізньою;

листя на верхівці берези почало жовтіти - до ранньої осені.

92 запитів за 0,184