31 серпня вшановують пам’ять мучеників Флора і Лавра

today 30.08.2022 query_builder 21:50 remove_red_eye 42 bookmarks Новини

Флор і Лавр були братами, працювали каменотесами, жили в Іллірії. Одного разу їх запросили будувати храм в сусідній країні. Виконуючи роботи, брати проповідували язичникам християнство, а гроші, отримані за роботу, віддавали нужденним. У підсумку багато ідолопоклонників увірували в Христа, розповідає УНІАН.

Існує легенда, що один хлопчик позбувся ока через осколок каменю, що відскочив під час роботи братів. Батько хлопця розлютився, але Флор і Лавр переконали його увірувати в Спасителя, і тоді син знову буде бачити. Батько хлопчика так і зробив, дитина побачила, обидва вони хрестилися.

Закінчивши роботи, брати разом з усіма тими, хто увірував, звели храм на честь істинного Бога і знищили ідолів. За це правитель країни піддав їх страшним мукам.

Наші предки вірили, що 31 серпня потрібно особливу увагу приділяти коням. Їх мили, чистили, годували свіжим вівсом, а в гриви вплітали стрічки. Проте, використовувати коней для роботи ні в якому разі не можна.

У цей день категорично заборонено лаятися, позичати гроші, працювати з кіньми і запрягати їх. Не можна нічого сіяти або садити, бо рослина буде погано рости та не дасть плодів. На свято Флора і Лавра не слід палити траву.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

- зоря багряно-червона - до вітряної та дощової погоди;

- кінь пирхає і б'є копитом - до негоди;

- не встигнеш посіяти на Флора - до поганого врожаю в наступному році.

У цей день висмикували полин і дивилися, який в нього корінь. Якщо коріння товсте, то на наступний рік буде хороший врожай.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,159