31 жовтня – день пам’яті святого Луки

today 31.10.2022 query_builder 13:17 remove_red_eye 38 bookmarks Новини

31 жовтня вшановується пам’ять святого Луки, якого вважають автором чотирьох Євангелій. Також він відомий як один з 70 апостолів і сподвижник апостола Павла. Згідно з переказами, Лука був покликаний на першу проповідь про Царство небесне, яку при своєму земному житті проводив Ісус. Уже значно пізніше Лука супроводжував Павла в подорожах, розповідає «Главком».

Сам Лука прийняв мученицьку смерть на території Фів. Написав за життя не тільки чотири Євангелія, а й Діяння святих апостолів. Крім того, згідно з історичними відомостями, саме Лука є першим іконописцем.

У день Луки вранці люди вирушали до церкви для того, щоб помолитися Луці про благополуччя в родині. За допомогою до святого також зверталися і городники.

Сьогодні не можна переїдати. Заборонено спилювати дерева, обривати кору і гілки. Не слід також позичати гроші і їжу. При цьому потрібно відмовитися від гострої їжі і категорично не можна вживати алкоголь.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо сніг не випаде, то зима настане нескоро;

якщо корови скріплять в хліві зубами, то зима очікується холодною і довгою;

якщо в кінці жовтня «роги» місяця орієнтовані на північ, то буде сухо і швидко ляже сніг, а якщо вони спрямовані на південь, то до листопада буде сльота;

якщо в цей день хмари пливуть з півночі на південь – до сонячної погоди, а з півдня на північ – до негоди.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,171