4 липня — день пам’яті священномученика Юліана Тарсійського

today 04.07.2022 query_builder 07:54 remove_red_eye 84 bookmarks Новини

У понеділок, 4 липня 2022 року, церква вшановує пам’ять священномученика Юліана Тарсійського.

Святий Юліан народився у сім'ї сенатора-язичника та його дружини-християнки. Коли помер батько, мати забрала хлопчика до іншого міста, де виховувала у християнських традиціях, інформує сайт ТСН.

Коли Юліан став повнолітнім, його схопили противники православ'я та привели до імператора. Ні обіцянки, ні умовляння, ні страшні тортури не заставили юнака відректися від християнства. Його водили містом цілий рік, піддаючи страшним мукам, а потім кинули до темниці. Мати ж слідувала за ним весь цей час, молилася за нього та просила бути сильним у вірі.

Імператор наказав відрубати матері ступні за те, що вона ходила за сином. А самого юнака спіткала страшніша доля - його зв'язали, посадили до мішка, засипали піском і запустили гадів. А сам мішок зав'язали і кинули в морські води. Тіло мученика винесло неподалік Олександрії. Там його побачила християнка і поховала.

У день святого Юліана сіяли пізню редиску, обробляли город від шкідників, збирали урожай часнику. Дівчата в цю дату роблять відворот від настирливого шанувальника. Для цього його ім'я пишуть на папері, спалюють і розвіюють попіл за вітром.

Сьогодні не можна займатися екстремальними видами спорту. Не слід нічого позичати іншим людям і самим брати в борг. У цей день не варто починати нових справ. Такі починання, швидше за все, будуть важкими і закінчяться невдачею.

Не варто уникати домашньої роботи. Не обдурюйте своїх близьких. Не сваріться.

Збереглися такі народні прикмети на 4 липня:

темні хмари віщують негоду;

веселка на сході - до гарної погоди;

якщо на каменях з'явилася роса, то скоро підуть дощі;

водяні лінії вранці закривають квітки - до дощу в другій половині дня;

якщо прогримів грім, то негода розтягнеться на кілька днів;

вранці радісно співає соловей - чекайте на теплу погоду;

вітер дме з півночі - дощу не буде.

92 запитів за 0,170