4 травня – священномученика Януарія, преподобного Прокла

today 04.05.2023 query_builder 07:27 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

Януарій жив в IV столітті в Неаполі. Він народився в знатній родині, але в юності похрестився і став першим єпископом міста Беневенто. Коли почалися релігійні гоніння, Януарій відвідував ув'язнених християн-дияконів Прокла, Созія, Фесту та проводив літургію, пише unian.ua.

За наказом правителя Тимофія Януарія теж заарештували і разом з іншими піддали тортурам - відправляли в розпечену піч, залишали на розтерзання звірам. Всі святі дивом залишалися цілі та неушкоджені, й правитель звинуватив їх у чаклунстві, але в ту ж мить осліп. Мученики молитвами повернули йому зір, але цим ще більше розгнівали Тимофія, й він велів усіх стратити. Святий Януарій вважається покровителем Неаполя.

4 травня - набуття мощей преподобного Феодора Санаксарського

Феодор жив у II столітті. Він був християнином і воїном у Пергії. За часів гонінь на християн язичники схопили його і почали всіляко катувати: клали на розпечену сковороду, поливали смолою і гарячим маслом. Але Феодору це не зашкодило: в той момент з-під землі пробило джерело і загасило весь вогонь. Тоді святого хотіли спалити в печі - але і вона охолола. Розуміючи, що з Феодором вони не впораються, язичники стратили його.

87 запитів за 0,179