5 травня – день пам’яті преподобного Феодора Сикеота, преподобного Віталія Олександрійського та святого апостола Луки

today 05.05.2023 query_builder 07:42 remove_red_eye 62 bookmarks Новини

Феодор Сикеот жив в VI столітті і був родом з села Сикеї біля міста Анастасіуполя (Мала Азія). Коли Феодору було 6 років, його матері з'явився великомученик Георгій і сказав, що син повинен служити Господу. У 14 років Феодор пішов з дому і став жити в печері біля храму святого Георгія, а пізніше прийняв чернечий постриг в Єрусалимі, пише УНІАН.

Феодор багато постив і проводив час у молитві. Коли пішла чутка, що молитви ієромонаха Феодора зцілюють людей, а його передбачення збуваються, до нього потягнулися люди. Жителі міста вмовили Феодора стати їхнім єпископом. Він був ним недовго - занадто обтяжував його цей пост. Згідно з одним з пророцтв Феодора, на імперію чекало лихо від єресі й іконоборців. Так і сталося: у Візантії понад 100 років забороняли святі ікони.

Віталій Олександрійський жив у VI-VII століттях в Олександрії. Він був ченцем і все життя присвятив служінню Богу. Коли Віталію було 60 років, він почав молитися за здоров'я мешканок публічних будинків у місті. Допомагав жінкам і грошима, але за умови, що вони не будуть займатися своїм ремеслом.

По місту пішли чутки, що монах наносить візити в публічні будинки, і Віталія хотіли вигнати і позбавити сану. Але монах присоромив наклепників. Коли Віталій помер, біля його келії зібралося багато жінок - всі вони були вдячні ченцеві, що допоміг їм покаятися і змінити життя. В руках Віталія знайшли сувій: "Мужі Олександрійські, не засуджуйте перш часу, поки не прийде Господь, Праведний Суддя".

Святитель Лука жив в I столітті в сирійській Антіохії, був апостолом від сімдесяти і автором одного з Євангелій. Святитель був серед перших 70 учнів, яких Ісус послав проповідувати християнську віру. Лука супроводжував у подорожах апостола Павла, а після його смерті сам пройшов Ахайю, Лівію, Єгипет і Фіваїду. У Фівах старець Лука помер як мученик.

Луку вважають першим іконописцем і покровителем лікарів і живописців - згідно з переказами святитель написав першу ікону Пресвятої Богородиці, а також апостолів Петра і Павла.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,177