6 червня – день пам’яті преподобних Симеона Дивногорця та Микити Переяславського

today 06.06.2022 query_builder 05:37 remove_red_eye 45 bookmarks Новини

6 червня вшановують пам’ять преподобних Симеона Дивногорця та Микити Переяславського, інформує сайт ТСН.ua.

Преподобний Симеон народився 521 року в Антіохії в благочестивій родині. Його батько Іоанн загинув під час землетрусу, тому хлопчика виховувала лише мати. В шестирічному віці Симеон пішов до пустелі і пробув там на самоті деякий час. Потім подався за волею Божою до Селевкії, а згодом - до монастиря. Ігуменом там був Іоанн Стовпник. Почав маленький Симеон у всьому наслідувати ігумена. Сам став на стовп і постійно молився. Одного разу простояв на стовпі вісім років.

Диявол мучив юнака страшними спокусами, не даючи йому спокою ні вдень, ні вночі. Проте Симеон все пережив зі стійкістю і лише молився. Саме він пророкував смерть ігумена Іоанна, а потім розповів про те, що перси спустошать Антіохію. Після 8 років на стовпі пішов преподобний на Дивну гору (над річкою Оронта). Знайшов там собі високий камінь, побудував комірчину і почав там жити. Прожив він до 70 років в святості та суворості. А після його смерті сталося чимало чудес.

Преподобний Микита Переяславський був великим грішником, працював завідувачем збірника податків, відрізнявся жорстокістю. Одного разу почув він слова пророка Ісаї про Бога, які сильно вразили Микиту. Пішов він тоді до монастиря і стояв три дні під його воротами, сповідуючи старі гріхи. Пізніше отримав від Господа дар зцілювати молитвою. Подвиги його приваблювали чимало ченців, а тому скоро на місці, де він мешкав, утворився цілий монастир.

Збереглися такі народні прикмети на цей день: 6 червня грюкає грім і зливається в один звук - чекайте на град;

довго і невиразно гримить грім - буде тривала непогода;

під час дощу похолодало - погода поліпшиться;

хмара 6 червня змінює свій колір - зміниться і погода;

дощ іде в цей день - до хорошого врожаю грибів;

цвітуть суниця і калина - буде багато сироїжок;

тепла ніч з 5 на 6 червня - плоди вродять;

трава пахне - незабаром підуть дощі.

Сон в ніч з 5 на 6 червня збувається через 7 днів.

За народними повір'ями, в цю дату категорично заборонено рвати квіти шипшини, інакше можна позбутися близької людини. Не варто 6 червня затівати прання і багато купатися - ризикуєте "змити" з себе удачу. Православна церква забороняє сваритися, впадати в депресію і ображатися - всі негативні емоції залишаться з вами надовго і подвояться в силі. Не беріться за важку фізичну роботу.

Фото -ТСН

92 запитів за 0,240