6 грудня – день пам’яті єпископів Митрофана, Амфілохія та Григорія

today 06.12.2022 query_builder 09:24 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

У церкві 6 грудня вшановують пам’ять Митрофана, який відомий як єпископ церкви, котрий жив приблизно в XVII-XVIII столітті і є одним із святих, пише Главком.

Народився Митрофан в сім’ї благочестивих батьків, мав сина і був одружений. Однак овдовів в 40 років, після чого вирішив відправитися у пустелю для того, щоб прийняти постриг і стати ченцем. Значно пізніше Митрофан стає настоятелем монастиря. Він дуже дбав про те, щоб зміцнити позиції церкви, активно займався створенням нових храмів і здійснював заходи для того, щоб підвищити моральний і духовний рівень священнослужителів.

Також сьогодні день пам’яті єпископів Амфілохія та Григорія. Амфілохій Іконійський народився в IV сторіччі в Кесарії Кападокійській. Його батько був ритором, а сам Амфілохій був родичем Григорія Богослова — одного з Отців церкви та значущого християнського святого.

В юності навчався в Лібанія, після чого став адвокатом та пішов по стопах свого батька, ставши ритором. На початку 70-х років повернуся додому та декілька років прожив у батьківському домі. В кінці 373 року був призначений проти своєї волі єпископом Іконійським. Амфілохій був автором 8 гомілій на свята, стиль написання яких нагадує стиль Григорія Богослова.

Фото з з відкритих джерел

91 запитів за 0,197