6 листопада – день пам’яті святого мученика Арефи і всіх, хто з ним постраждав, свято чудотворної ікони Божої Матері, яка називається “Всіх скорботних Радість”

today 06.11.2022 query_builder 05:46 remove_red_eye 43 bookmarks Новини

Мученик Арефа і з ним 4299 мучеників постраждали заради Господа Ісуса Христа в шостому столітті. Арефа був правителем міста Неграна в Гравії, жителі якого були християнами, розповідає УНІАН.

Аравійський цар, іудей Дунаан, вирішив знищити християнство в країні і видав указ про вбивство всіх послідовників Христа. Жителі Неграна залишилися вірними Господу, і Дунаан прийшов з великим військом, щоб знищити місто.

Не зумівши взяти християнське місто силою, Дунаан пішов на обман, присягнувши, що не буде примушувати християн переходити в іудейство, а лише обкладе Негран даниною.

Жителі міста не послухались поради святого Арефи і, повіривши, відкрили ворота. Наступного дня Дунаан наказав розпалити величезне вогнище, кинути туди всіх кліриків церкви міста, щоб залякати інших християн. Так спалили 427 осіб.

Правитель Арефа та інші старійшини були посаджені у в'язницю. Потім мучитель розіслав по місту своїх людей, щоб звертати християн в іудейство. За відмову більше чотирьох тисяч християн-чоловіків, жінок, старих і дітей прийняли за Христа Спасителя мученицьку смерть.

Також 6 листопада православними вірянами відзначається день вшанування пам’яті ікони Божої Матері, яка має назву “Всіх скорботних радість”.

Образ Богоматері мав велику, чудотворну дію — зцілював хворих та виганяв нечисту силу з людей. Сьогодні іконі моляться, просячи здоров’я, а жінки молять про сімейне щастя та взаємне кохання, а також щоб народити здорову дитину, повідомляє sensatsiya.com.

Традиційно сьогодні влаштовували домашні вечорниці незаміжні дівчата. Молоді красуні збиралися з подругами, пряли пряжу, займалися рукоділлям, пліткували про жіноче та розповідали одна одній страшні історії. Існувало повір’я, мов якщо сьогодні дівчину покличуть заміж, треба погоджуватися. Такий шлюб буде міцним та щасливим, а діти — здорові. Ікона Божої Матері вважається покровителькою сім’ї, тому сьогодні до неї приходять помолитися жінки, які не можуть знайти своє сімейне щастя. Господині пекли пироги та пригощали родину та друзів, а господарі займалися роботою у дворі.

Сьогодні не слід проявляти гординю, зарозумілість, гидливість і злість. Так ви тільки опинитеся в незручному становищі.

Також краще не йти на необґрунтовані ризики.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо вночі 6 листопада випав сніг, то він залишиться надовго; перший стійкий сніг;

якщо грибів вродило мало — зима буде сніжною і суворою;

тріска тріщить – до морозу;

тріска метає іскри і не загоряється – до відлиги;

6 листопада всі чаклунські обряди й змови мають подвійну силу;

ненароком дзеркало розбити 6 листопада – чекай нещастя.

Фото - із відкритих джерел

85 запитів за 0,165