6 травня – великомученика і святого Георгія Побідоносця

today 06.05.2023 query_builder 08:47 remove_red_eye 63 bookmarks Новини

Юрій (Георгій) народився в III ст. в Каппадокії. Його батько, сенатор Геронтій, обіймав високу посаду в римському війську. Однак за віру в Христа був страчений. І мати з сином переїхала до свого маєтку в Палестину, у місто Лідду.

Жінка присвятила життя вихованню хлопчика, навчила його Святому Письму. Часто розповідала про християнських мучеників і про доблесний подвиг його батька.

Юрій (Георгій) вступив на військову службу і завдяки своїм здібностям і мужності, виявлених у боях, уже в молодому віці став полководцем і трибуном при імператорі Діоклетіані. Однак, коли Діоклетіан почав гоніння на християн, Юрій (Георгій) не вагаючись відмовився від слави, почестей і земних благ і став на захист віри свого батька — християнства. Сильний, непоборний воїн, він зазнав тяжких мук за сповідування Христа і загинув від них.

Одним із найбільш відомих чудес св. Юрія (Георгія) вважають «Чудо зі змієм», яке часто можна побачити на іконах святого. Подія сталася, коли Юрій проїжджав верхи містом, яке тримав у страху лютий дракон. Його мешканці були змушені віддавати на поталу змієві молодих юнаків та дівчат. Юрій з'явився якраз тоді, коли черга надійшла до царської доньки. Відважний воїн став зі змієм на герць і переміг його. Після чудесного визволення мешканці міста прийняли християнство, а святий отримав епітат «Змієборець».

До Юрія (Георгія) звертаються з проханням про здоров'я душевне та тілесне, про родючість землі, про допомогу і заступництво у боротьбі з ворогами рідної землі.

Ілюстрація - картина Рафаеля, початок ХVI століття

87 запитів за 0,222