6 вересня – день пам’яті священномученика Євтихія, мучениці Сіри

today 06.09.2022 query_builder 07:12 remove_red_eye 49 bookmarks Новини

Юнак на ім'я Євтихій був сучасником святих апостолів. Дізнавшись про християнську віру, він став учнем Іоанна Богослова. Все життя проповідував Євангеліє і звертав язичників в християнство, пізніше - разом з апостолом Павлом, розповідає УНІАН.

Заради Христа переніс багато випробувань, але не зрадив віру. Помер у своєму рідному місті від меча.

А ще сьогодні - день пам'яті мучениці Сіри. Вона була дочкою язичницького жерця - волхва перського. Батько боявся, що дочка його стане християнкою, яких було багато на той час в Персії. Тому після смерті дружини віддав Сіру на виховання до чарівниці. Дівчину навчили чаклунству і вона стала жрицею при язичницькому храмі.

Все було б добре, якби Сіра одного разу не розговорилася з жебрачками, які просили подаяння біля храму. Вони розповіли їй про християнську віру, дівчина порівняла і зрозуміла, що язичництво - єресь. Почала жити, як православна - молилася, постилася, вивчала псалми. Родичі стали помічати зміни в поведінці дівчини, а сама вона боялася приймати Христа - боялася, що її звинуватять у відступі від віри.

Все змінив сон, в якому Сіра побачила своїх рідних, що лежать в смердючому місці, а християни - у світлому. Єпископ порадив дівчині перед тим, як хреститися, сповідувати християнство перед рідними.

Під час одного з жертвоприношень, Сіра знищила божественний язичницький вогонь і сказала, що вона християнка. Батько розсердився і довго бив її, потім кинув у темницю. Благав не зраджувати ідолів, але дівчина була непохитна. Батько доніс на неї імператору. Сіру довго мучили, і після довгих тортур задушили. Християни поховали тіло мучениці за православним звичаєм.

У силу того, що нечиста сила сьогодні особливо активна, традиції рекомендують збиратися великою сім'єю у кого-небудь в квартирі і займатися приємними справами: шити, в'язати, читати книги і спілкуватися.

6 вересня - небезпечний день. У давнину вважалося, що біси через душі самогубців проникають у світ живих і заманюють людей в згубні місця. Тому сьогодні ні в якому разі не можна далеко йти від будинку, брати в руки червоні квіти або йти на будь-які вогники.

Наші предки вірили, що червоні квіти - це душі людей, які померли від насильства, а в лісі часто можна почути відлуння - поклик лісовика.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

дощ в цей день обіцяє суху осінь і хороший урожай в наступному році;

багато жолудів на дубі - до морозної зими;

якщо синиці голосно співають, то скоро похолодає;

темні і великі хмари закрили небо - до швидкого похолодання.

Фото із сайту УНІАН

92 запитів за 0,184