6 жовтня — день пам’яті діви Раїси (Іраїди) Олександрійської та мученика Іоанна і дітей його

today 06.10.2022 query_builder 08:20 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

Святу мученицю стратили за часів імператора Максиміліана на початку 4 століття, розповідає ТСН.ua.

Свята мучениця Іраїда жила в Олександрії. Одного разу, підійшовши до джерела, щоб набрати води, вона побачила корабель біля берега, на якому перебувало безліч чоловіків, жінок, священнослужителів і ченців, закутих в кайдани за сповідання Христової віри. Відкинувши водонос, свята добровільно приєдналася до в'язнів Христових, і на неї наклали кайдани. Коли корабель прибув до єгипетського міста Антиполь, свята Іраїда перша зазнала жорстоких катувань і була усічена мечем.

Також 6 жовтня - день пам'яті мученика Іоанна і дітей його, повідомляє УНІАН.

Мученики постраждали за часів правління Ібрагіма в Африці. Після того, як правитель зруйнував місто Сіракуз, він полонив Іоанна і двох його дітей, змусив їх навчатися наукам і знати арабську мову. Коли діти підросли, Ібрагім призначив одного дворецьким, а другого навіть назвав своїм родичем.

Проте, коли він дізнався, що діти сповідують християнську віру, наказав закувати їх в кайдани і бити палицями. Після довгих мук і ув'язнення в темницю, жорстокий правитель убив і дітей, і батька їх.

Якщо людина народилася цього дня, то її талісманом є опал. Такі люди мають здібності майструвати з глини і каменю, є прекрасними народними умільцями.

Наші предки на свято Іраїди проводили обряди для того, щоб залучити удачу. Ворожили на любов і фінансову ситуацію. Також сьогодні можна зайнятися утепленням житла і підготовкою будинку до зими - наколоти дрова, купити теплі речі, провести останні роботи в саду або городі.

Сьогодні церква категорично забороняє проводити будь-які гуляння і влаштовувати свята. Також в цей день не рекомендується скаржитися - вважається, що той, хто буде нарікати на долю, залишиться нещасним надовго.

6 жовтня найкраще провести в посту і молитві, не вживати їжу тваринного походження, не пити алкоголь і ні з ким не сваритися.

Не слід перераховувати гроші в гаманці і дрібні монети. Вважається, що це теж може стати причиною подальших проблем з грошима найближчого місяця.

Також казали, що цього дня свої біди перераховувати не можна, оскільки, скільки нарахуєш бід, стільки ж прийде знову.

Збереглися такі народні прикмети на 6 жовтня:

мало грибів і багато горіхів - очікуйте суворої зими;

бур’ян високий - снігу взимку буде багато;

чути крики гусей, що летять на південь дуже високо - скоро настануть зимові холоди;

півень стоїть на одній нозі - скоро прийдуть холоди;

курка махає хвостом - до дощової погоди;

ворони гніздяться недалеко від вашого будинку - погода зіпсується.

Фото з відкритих джерел

85 запитів за 0,211