60 тонн грибів передало господарство на Київщині

today 22.03.2022 query_builder 15:50 remove_red_eye 280 bookmarks Новини

До війни Наталя Ільчук керувала успішною сімейною фермою на Київщині. Підприємство спеціалізувалося на вирощуванні грибів. З початком бойових дій ферма не зупинила свою діяльність, але тепер печериці не продають, а роздають місцевому населенню. Також за допомогою волонтерів з грибів готують страви для військових та бійців територіальної оборони. Усього майже за місяць ферма передала на допомогу населенню та військовим 60 тонн печериць, повідомляє SEEDS, пише “Вечірній Київ”.

Жителі кількох сіл на Київщині (Яблунівка, Чорногородка, Пашківка, Мостище) отримали від підприємства 8 тонн грибів для власних потреб.

Через війну більшість працівників ферми не змогли продовжити роботу, але з’явилися волонтери. Зараз вирощувати та перевозити гриби для захисників України Наталі допомагає 50 осіб.

“Гриб — це такий продукт, який не дозволяє довго думати, на моєму виробництві, як у пологовому будинку, грибочки народжуються — їх потрібно швидко зібрати — швидко реалізувати — швидко їсти. Сидіти, довго плакати від того, що втрачено, нема часу. Через організаційні недоліки ми втратили дві камери — це близько 15 тонн грибів, які так і залишилися на поличках, і ми не змогли їх зібрати. Але новими силами ми змогли врятувати кондиційний, красивий гриб та дарувати радість і насолоду собі та всім, кому ми змогли довести нашу продукцію”, — розповіла Наталя Ільчук в коментарі для видання “Вечірній Київ”.

“Наші грибочки є прекрасним білковим доповненням до харчування бійців — особливо тих, хто є вегетаріанцем чи дотримується Великого посту. З початку війни ми виростили вже 60 тонн печериць, і будемо продовжувати працювати далі на благо нашої держави та українців”, – говорить фермерка.

92 запитів за 0,192