7 березня – день знайдення мощей мучеників в Євгенії, день пам’яті мученика Маврикія і 70 святих

today 07.03.2023 query_builder 06:01 remove_red_eye 74 bookmarks Новини

Сьогодні, 7 березня, день знайдення мощей мучеників в Євгенії. Під час гонінь на християн останки святих мучеників зазвичай хоронилися віруючими в потаєних місцях. Таким чином, в Царгороді, поблизу воріт і башти, званих Євгенієвими, виявилися похороненими безліч тіл мучеників, імена яких залишалися невідомими Церкві. Коли на цьому місці стали відбуватися чудесні зцілення, мощі святих були виявлені і з великою честю перенесені до храму. Одному благочестивому клірику, Миколаю Каліграфу, було відкрито, що серед мощей, знайдених в Євгенії, знаходяться мощі святого апостола від 70-ти Андроника і помічниці його Юнії, про яких згадує святий апостол Павло в посланні до римлян. У XII столітті на місці отримання мощей святих мучеників був побудований прекрасний храм імператором Андроником (1183 - 1185), ангелом якого був святий апостол Андроник.

Також 7 березня в церковному календарі — день пам’яті мученика Маврикія і 70 святих. Святий Маврикій жив наприкінці III століття, був воєначальником в Апамеї Сирійській. За часів правління імператора Галерія за християнами велися страшні гоніння. І жерці язичницького храму донесли імператору про Маврикія, який ніс віру в Христа.

Тоді Маврикія і його сина привели на суд, де вони твердо підтвердили, що вірять у Господа. Почали їх жорстоко бити, мучити залізними гаками і випробовувати вогнем. Сином Маврикія був юнак Фотин, якого стратили мечем просто на очах батька.

Потім відвели мучеників на болота, де було багато комарів та інших комах, прив'язали до дерев і так залишили. Протягом десяти днів святі терпіли укуси, голод та спрагу, а потім правитель наказав відрубати їм голови.

Тіла страждальців імператор заборонив ховати, однак вночі християни таємно поховали їхні останки на місці жахливої смерті.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,168