7 грудня – день пам’яті святої Катерини та великомученика Меркурія

today 07.12.2022 query_builder 05:52 remove_red_eye 59 bookmarks Новини

Свята Катерина була дочкою правителя Олександрії єгипетської Коста. Вона жила в столиці і вирізнялася рідкісним розумом та красою, здобула блискучу освіту.

Руки дівчини просили багато юнаків, але вона відмовила всім. Катерина сказала своїй матері, що зв'яже свою долю тільки з тим, хто перевершить її розумом, красою та багатством.

Мати дівчини була таємною християнкою і повела її за порадою до свого духовного отця. Старець сказав, що знає юнака, який перевершує Катерину у всьому – це Син Божий.

Образ Нареченого Небесного породив у душі Катерини гаряче бажання побачити його. Вона молилася всю ніч і побачила Пресвяту Діву з немовлям, яка просила свого Сина подивитися на уклінну перед ними дівчину, але він відвертав своє обличчя. Тоді Катерина вирішила прийняти християнство і знову побачила Пресвяту Богородицю з немовлям. Тепер Господь лагідно дивився на неї і дав їй перстень, заручивши її із собою.

Саме тоді в Олександрію прибув імператор Максимін. На святкуванні приносилися людські жертви і Катерина, яка прагнула полегшити муки християн, прийшла до правителя, викривши помилки язичників. Сміливість і краса дівчини вразили імператора, він спробував спокусити її славою та багатством, але отримав відмову.

Імператор наказав кинути дівчину в темницю і піддати її тортурам. Наступного дня Катерину привели на судилище, де під загрозою колесування Максимін запропонував їй зректися християнської віри та принести жертву богам. Дівчина була непохитна і сама підійшла до колес, але Ангел розтрощив їх, вони розлетілися на шматки, перебивши багатьох язичників.

Катерина сама поклала голову під ніж ката, молячись за всіх людей. З її рани замість крові потекло молоко.

Через кілька років християни знайшли останки мучениці і поховали їх у монастирі на горі Сінай. Сьогодні там знаходиться стародавній архів та бібліотека стародруків та церковних раритетів.

Також 7 грудня - день пам'яті великомученика Меркурія.

Меркурій жив в III столітті, походив зі знатної сім'ї і був начальником війська при імператорах Декії і Валеріані. Одного разу на його солдатів напало вороже військо, тоді Меркурію приснився ангел, який вручив меч і сказав, щоб той бився без страху.

Воїни Меркурія перемогли недругів, а воєначальник знову побачив уві сні ангела, який попереджав, що Меркурію доведеться страждати, щоб отримати вінець. Меркурій хрестився, а імператор Декій за такий вчинок кинув його в темницю. Пізніше мученика довго катували, а потім обезголовили.

Фото з відкритих джерел

91 запитів за 0,198