7 листопада – день пам’яті мучеників Анастасія, Маркіяна та Мартирія

today 07.11.2022 query_builder 08:02 remove_red_eye 35 bookmarks Новини

Мученик Анастасій жив в III столітті в Далматії при імператорі Діоклетіані. Він постраждав під час гоніння на християн, коли проповідував у місті православну віру. Його схопили, змушували відректися від Господа. Анастасій відмовився, тоді його стратили мечем і кинули в море, пише УНІАН.

Також 7 листопада - день пам'яті мучеників Маркіяна і Мартирія.

Маркіян і Мартирій жили в IV столітті і були нотаріями, тобто чиновниками у цивільних і церковних справах. Служили при Павлі - Константинопольському патріарху. Правитель Констанцій заслав патріарха до Вірменії за те, що він відмовлявся прийняти аріанство.

Умовляли і Маркіяна з Мартирієм, пропонували хороші посади і всілякі блага. Святі відмовилися і їх вбили мечем. На місці поховання мучеників святий Златоуст побудував церкву, в якій довгі роки зцілювали хворих.

Наші предки в цей день читали молитви і каялися в своїх гріхах. Особливо це стосувалося дівчат - вони хотіли зустріти Новий рік з чистими помислами. Люди, які чим-небудь торгують, утримувалися від вживання хліба. Вірили, що, порушивши заборону, позбудуться покупців.

Християнська церква категорично забороняє в цей день згадувати покійних поганими словами. Якщо розмова зайшла про померлого, говорите про нього тільки хороше. Не можна приносити до церкви м'ясо і алкоголь, поминати покійних спиртним теж заборонено. Найкраще, що можна сьогодні зробити - помолитися. Збереглися такі народні прикмети на цей день:

багато листя на деревах - погода буде теплою ще довго;

дощ пішов - до негоди;

вночі зірки світять яскраво - буде багато теплих днів.

Фото із сайту УНІАН

85 запитів за 0,178