17 вересня – вшанування ікони Божої Матері “Неопалима Купина”, мученика Вавила та мучениці Єрміонії

today 17.09.2022 query_builder 08:07 remove_red_eye 40 bookmarks Новини

У цей день в православній церкві відбувається святкування на честь ікони Божої Матері «Неопалима Купина». Також християни відзначають 17 вересня церковне свято мученика Вавила, єпископа Великої Антіохії.

Вавила походив з Антіохії і був там єпископом. Одного разу правитель Діоклетіан вирішив влаштувати свято на честь вихваляння ідолів і вторгнутися в православний храм, щоб осквернити його, пише УНІАН.

Єпископ Вавил захистив храм і не пустив імператора. Пізніше Діоклетіан викликав до себе Вавила, звинуватив в оскверненні царя і наказав судити його за те, що Вавил не бажає поклонятися язичницьким богам. За ним прийшли на суд ще троє братів-учнів. В результаті всім чотирьом відрубали голови.

На честь святих мучеників сьогодні відзначається народне свято 17 вересня - День Вавили.

Яке сьогодні церковне свято - день пам'яті мучениці Єрміонії

Єрміонія була дочкою диякона, пізнала лікарське мистецтво і безкоштовно лікувала людей. Цар Траян намагався змусити дівчину відректися від Христа, але Єрміонія була непохитна. Правитель довго мучив її, а потім, не домігшись бажаного, відпустив на свободу. З приходом до влади царя Адріана, муки дівчини не припинилися. Після довгих тортур їй відрубали голову.

Свято 17 вересня - святкування іконі Пресвятої Богородиці "Неопалима Купина"

Вперше святкування було встановлено в XVII столітті.

Ікону «Неопалима Купина» вважали захисницею від блискавок і пожеж. Їй молилися про захист будинку від вогню. Якщо вдома немає такої ікони, можна відвідати церковний молебень 17 вересня.

Ікона являє собою восьмикутну зірку, що складається з двох гострих чотирикутників різних кольорів: зеленого і червоного. В середині зображена Пресвята Богородиця, а по кутах - людина, телець, орел і лев.

Народні прикмети

дощ сьогодні ллє - осінь буде суха;

на цибулі багато лушпиння - до холодної зими;

багато горобини - зима буде морозною.

Що не можна робити і варто робити сьогодні

У цей день не прийнято наближатися до вогню. Вважалося, що саме 17 вересня він знаходить магічні властивості і будь-яке джерело вогню потрібно гасити молоком, а не водою. Якщо горить свічка - не задуйте, а тушіть руками.

У цей день православні читають молитву, що захищає від блискавки, пожежі і підпалу. Віруючі просять Пресвяту Богородицю допомогти впоратися з пристрастями і випалити їх гріхи.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,194