7 жовтня — день пам’яті ранньохристиянської святої Фекли Іконійської

today 07.10.2022 query_builder 08:23 remove_red_eye 70 bookmarks Новини

Фекла народилася в місті Іконії (сучасна турецька Конья) в родині багатих язичників. У 18 років вона побралася зі знатним юнаком, але почувши проповідь апостола Павла, вирішила не виходити заміж, а присвятити себе служінню Богу. Її наречений, збентежений таким рішенням, попросив правителя заарештувати апостола за звинуваченням у тому, що він "забороняє дівам одружуватися", розповідає ТСН.ua.

Фекла таємно відвідувала Павла, підкуповуючи тюремну варту своїми коштовностями. Коли про це стало відомо, обох святих віддали під суд. Феклу звели на вогнище, але раптовий дощ погасив полум'я. Відомо, що пізніше вона навернула до християнства свою матір. Сама ж Фекла дожила до 90 років і померла в печері, ховаючись від язичницьких жерців.

Наші предки в цей день починали прясти. Вважалося, що таким чином жінки залучають в будинок благополуччя, удачу і гроші. Чоловіки влаштовували свята і гуляння, а ввечері запалювали вогонь і молотили зерно.

Є цікавий старовинний обряд на Феклу: вночі у відкрите вікно просуньте пиріжок. Ніхто його не забирає - заміж в майбутньому році ви не вийдете. Якщо пиріжок схопила холодна рука - шлюб буде нещасливим. Тепла - чоловік виявиться вірним, відданим і люблячим.

Як і в будь-яке інше церковне свято, на Феклу не можна сваритися, пліткувати і ображатися. Церква забороняє страждати, інакше можна весь майбутній рік провести в печалі, жодна намічена справа не виявиться вдалою. Також в цей день небажано приймати у себе гостей або самим ходити до кого-небудь додому.

Не можна думати погано про рідних або близьких, аби не накликати на себе біду.

Не треба об’їдатися і зловживати алкоголем.

Не бажано відмовляти нужденним, аби весь наступний рік не бути нужденним.

Не можна брехати, щоб не накликати на свою сім’ю лихо.

Збереглися такі народні прикмети на 7 жовтня:

яскраве сонце на Феклу – буде різка зміна погоди;

грім гримить - зима буде теплою;

на дубі багато жолудів - зима буде теплою;

птиці низько над землею літають - зима буде холодна і рання.

Фото із сайту ТСН

85 запитів за 0,188