8 лютого — день пам’яті Феодора Студита, Ксенофонта, Марії, Іоанна та Аркадія

today 08.02.2023 query_builder 07:58 remove_red_eye 60 bookmarks Новини

Народився Феодор 759 року у Візантії в заможній та побожній родині місцевого чиновника. Тому отримав хорошу освіту і у віці 22 років вирішив зректися мирського життя та разом із батьками прийняти постриг. Тоді оселився він у Віфінському монастирі (біля гори Олімп), де згодом став настоятелем.

Феодор ревно шанував ікони, а також був прихильником інституту сім'ї. Тому виступив проти розлучення імператора Костянтина VI, який ще й заступався за іконоборців. За це потрапив до в'язниці, звідки вийшов лише після смерті правителя. Тоді став настоятелем Студійського монастиря.

Протягом життя Феодора тричі ув'язнювали. Всі рази через викриття влади. Попри це, він зміг повністю реформувати чернече життя. Помер у Віфінському монастирі 826 року, а 845-го його мощі перенесли до Студійського монастиря.

Також 8 лютого в православному календарі — день пам’яті Ксенофонта, Марії, Іоанна та Аркадія. Жили Ксенофонт і Марія в V столітті і вели благочестивий спосіб життя. Були в них двоє дітей — Іоанн та Аркадій. Якось плили сини на кораблі до іншого міста, де мали навчатися, і потрапили у сильний шторм. Діти змогли врятуватися, але їх викинуло на різні береги і кожен вважав свого брата загиблим.

Окремо потрапили вони до монастирів. І кожному приснився сон про те, що обоє вони живі. Такий самий сон бачили Ксенофонт із Марією. Батьки тоді вирішили, що діти їхні в Єрусалимі, і вирушили до святих місць.

Вся сім'я нарешті зустрілася в Єрусалимі, хоча спочатку батьки своїх дітей не впізнали, як і брати один одного. Від такої радісної звістки Ксенофонт і Марія роздали все своє майно, а самі пішли до монастиря. А Іоанн з Аркадієм пішли в пустелю, де прославилися ділами своїми.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,166