8 вересня — день пам’яті святої мучениці Наталії та її чоловіка Адріана

today 08.09.2022 query_builder 07:43 remove_red_eye 79 bookmarks Новини

У четвер, 8 вересня, церква вшановує пам’ять святої мучениці Наталії та її чоловіка Адріана, розповідає ТСН.ua.

Наталія виросла в благочестивій християнській сім'ї, але заміж вийшла за язичника — багатого і знатного юнака Адріана. Подружжя прожило разом трохи більше року, коли почалися гоніння на християн. До Нікомідії прибув імператор Максиміліан, і за його особистим наказом 23 християнина були піддані найжорстокішим тортурам. Адріан був вражений, з яким терпінням мученики зносили випробування, і почав розпитувати їх про Бога. Зрештою, він і сам повірив у Христа. Тоді язичники схопили молодика і кинули його в темницю. Дізнавшись про це, Наталія поспішила до чоловіка.

Святого Адріана жорстоко мучили. Імператор радив святому пожаліти себе і закликати богів, але мученик відповідав: "Нехай твої боги скажуть, яке благодіяння вони мені обіцяють, і тоді я поклонюся їм, а якщо вони не можуть говорити, то навіщо я буду їм кланятися?"

Вірна дружина до кінця була з ним, підбадьорюючи його і зміцнюючи в вірі. За свої душевні страждання Наталія також заслужила мученицький вінець і незабаром після смерті Адріана пішла за ним до Царства Небесного.

У цей день господині варили кисіль і пекли млинці - страви вважалися головними частуваннями і символами дня. Також люди збирали гриби, закривали їх на зиму. З ягід робили настоянки і цілющі відвари.

8 вересня не можна самому ходити до лісу. Не слід сумувати. Не варто їздити на конях та ходити босоніж по землі. Не можна лаятися.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

холодний ранок на Наталю віщував ранню і холодну зиму;

якщо до цього дня не опало листя з берези і дуба, це означало, що зима буде суворою;

на горобині мало ягід - осінь буде сухою;

заморозки вранці 8 вересня - зима настане рано.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,203