9 березня – Набуття глави Іоанна Предтечі

today 08.03.2023 query_builder 22:11 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

9 березня православні християни відзначають Набуття глави Іоанна Предтечі.

Пророк Іоанн був тим, хто останній перед народженням Ісуса проголосив Його пришестя на землю і хрестив Спасителя в водах Йордану, а також засвідчив явище Пресвятої Трійці в день Хрещення.

Іоанн народився в сім'ї літньої пари - Захарії та Єлисавети. Про його появу на світ сповістив архангел Гавриїл, сказавши: "Багато хто народженню його зрадіє, бо він буде великий перед Господом". Святий народився на півроку раніше Ісуса і вижив під час побиття немовлят - мати сховалася з ним в пустелі. Там і провів він свої перші 30 років життя. Носив простий грубий одяг з верблюжої вовни, їв дикий мед. У віці 28-30 років почав проповідувати про швидке пришестя Месії.

Іоанн Предтеча хрестив у річці Йордан багатьох іудеїв, а також Ісуса. Під час хрещення на Христа зійшов Святий дух у вигляді голуба. Після цього Іоанн Хреститель проповідував і далі, але його схопили і кинули до в'язниці за наказом правителя Ірода Антипа. Іоанн викрив правителя в тому, що той відняв у брата дружину і одружився з нею. Предтечу стратили, відрубавши йому голову. Тіло святого поховали його учні, а про смерть повідомили Ісуса.

Церковне свято 9 березня називається Набуття глави Іоанна Предтечі. Існує три перекази про чудесне явище відсіченої голови святого віруючим: перше набуття відбулося в IV столітті, друге - в V столітті, третє - в IX столітті. 9 березня святкують перше і друге здобуття. Згідно з переказами, дружина царя Ірода не дозволила поховати голову святого разом з тілом. Тому служниця таємно винесла її в глечику і поховала на Оливковій горі в Єрусалимі. Коли на цьому місці почали будувати церкву, то виявили мощі пророка і сховали їх у храмі, який пізніше зруйнувався. Другий раз главу Іоанна знайшли двоє ченців-паломників - Хреститель з'явився їм і вказав на місце, де потрібно шукати. Ченці передали голову гончару, що зустрівся їм, і той все життя дбайливо зберігав голову, а перед смертю помістив мощі в посудину і передав сестрі. Потім главу Іоанна знайшли в печері біля міста Емесси і переправили її до Константинополя.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,185