9 серпня — день пам’яті великомученика Пантелеймона

today 09.08.2022 query_builder 07:31 remove_red_eye 117 bookmarks Новини

У вівторок, 9 серпня, церква вшановує пам’ять великомученика Пантелеймона, пише ТСН.ua.

За життя Пантелеймон був лікарем. Йому моляться, щоб зцілитися від душевних та фізичних ран. Жив в місті Нікодимія в II та III століттях. Своїх пацієнтів лікував задарма, через що інші лікарі втратили дохід та донесли імператору Максиміану на Пантелеймона, розказавши, що той лікує ув'язнених християн молитвою.

Імператор дуже розізлився та наказав піддати лікаря всіляким тортурам. Однак вони не завдали Пантелеймону жодної шкоди. Тоді його засудили на страту та усікли голову. Якщо вірити переказам, з його ран текло молоко, а оливкове дерево, до якого прив'язали цілителя, відразу вкрилося плодами.

Після смерті тіло Пантелеймона кинули у вогонь, але воно залишилося цілим. Тоді християни поховали його. Нині голова великомученика зберігається в монастирі на Афоні.

День 9 серпня часто був дощовим і грозовим. У цей день наші предки не працювали в полі, побоюючись удару блискавки. Вважалося, що у того, хто буде працювати сьогодні, гроза спалить хліб. Знахарі в цей день збирали цілющі трави і засушували на зиму, повідомляє УНІАН.

На початку серпня на городах дозріває капуста, а 9 серпня вона вважається особливо смачною і корисною. Наші предки в цей день обов'язково готували страви з капустою, наприклад, пиріжки і борщ. На столі в цю дату стояла квашена капуста. Трохи капусти потрібно з'їсти для міцного здоров'я, а дитині - для легкого навчання.

9 серпня - невдалий день для полювання і риболовлі. У цей день м'ясо погано перетравлюється, тому їсти його не рекомендується. Не виявляйте байдужість до ближніх та їхніх потреб.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо у капусти нижні листки великі і широкі, то осінь буде холодною, а якщо вони маленькі, то восени буде тепло;

горобці купаються в калюжах і водоймах - до дощової погоди;

якщо мурахи побудували високі мурашники, то зима буде ранньою і морозною;

багато ягід на горобині - до дощової осені;

коники високо стрибають - до сухої і ясної погоди;

з'явилося багато мух та комарів - на негоду;

тиха погода, але ліс шумить - буде гроза;

на сході сонця духота - під вечір чекайте на дощ.

9 серпня на Київщині хмарна погода, без опадів. Температура повітря становитиме +24 градуси вдень та +17 вночі.

92 запитів за 0,187