АНДРІЙ КРІПАК: “Вирішуємо соціально важливі питання жителів округу” (депутат Київської обласної ради)

today 07.03.2021 query_builder 14:16 remove_red_eye 1134 bookmarks Відверто, Новини

Серед 84 депутатів Київської обласної ради Андрій Кріпак - один із небагатьох представників органів самоврядування колишнього Києво-Святошинського району. Він, Крюківщинський сільський голова з багаторічним досвідом, зміг здобути впевнену перемогу на мажоритарному окрузі.

Понад 2500 виборців підтримали його кандидатуру на місцевих виборах восени 2020 року. З яких кроків розпочав свою депутатську діяльність Андрій Петрович. Цій темі присвячувалося моє перше інтерв'ю з ним вже у новому статусі.

- Як відомо, Ви балотувалися під прапорами провладної партії "Слуга народу". Наразі входите до депутатської більшості, що сформувалася в Київській обласній раді. Тобто впливаєте на певні процеси, а, отже, можете більше зробити для громад округу. Яких результатів вже вдалося досягнути?

- Справді я входжу до фракції ПП "Слуга народу" та працюю в комісії із питань охорони здоров'я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів. Безпосередньо беру участь у напрацюванні шляхів вирішення соціально важливих для мешканців області питань.

Так у обласному бюджеті цього року Програмою "Турбота" загалом передбачено близько 42 млн грн для надання матеріальної допомоги соціально вразливим категоріям населення нашої області.

- У яких випадках жителі округу можуть звертатися до Вас як до депутата обласної ради для одержання допомоги?

- В основному люди звертаються із заявами про надання матеріальної допомоги на лікування, це особи, які мають хронічні захворювання, перенесли складні операції або потребують їх.

- Який пакет документів для цього потрібен? І в який спосіб можна їх передати Вам?

- Хочу зазначити, що для зручності людей передбачено мінімальний перелік необхідних документів. Це заява про надання матеріальної допомоги, копії паспортних даних, ідентифікаційного номера, категорійне посвідчення (якщо є), виписка з амбулаторної карти хворого та довідка з банку про реквізити рахунку.

Крім того, хочу повідомити, що як депутат обласної ради кожен перший четвер місяця проводжу особисті прийоми. Символічно, дебютний провів у Крюківщині, а 4 березня планую прийом у Вишневому. Далі маю намір відвідати Дмитрівську, Білогородську, Ірпінську громади. Про точний час та місце проведення прийомів повідомлятиму заздалегідь на своїй сторінці у Фейсбуці

(https://www.facebook.com/Andriy.Kripak).

- Думаю, що читачам також буде цікаво більше дізнатися про інші соціальні обласні програми, які ухвалені та діють. Розкажіть, будь ласка, про них детальніше.

- На рівні області ухвалена комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності. Вона передбачає виплати визначеним категоріям населення на лікування, реабілітацію, тощо. Потрібною для людей є й Програма енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області. Стосовно цієї програми я вже мав першу консультацію з головою одного з ОСББ у своєму рідному селі Крюківщина. Зараз співпрацюємо в цьому напрямі, щоб на наступний опалювальний сезон люди змогли відчути переваги цієї програми. Більш детально з переліком програм можна ознайомитись на сайті за посиланням:

https://www.kyivregioneconomy.com/monitoring-regionalnih-cilovih-prog

- А як щодо інших не менш гострих проблем безпосередньо вже Вашого округу. Зокрема, йдеться про будівництво важливих соціальних об'єктів: лікарень, шкіл, тих же доріг?

- Загалом цього року на Вишневу громаду з обласного бюджету виділено близько 69 млн грн. Із них 12 мільйонів спрямують на реконструкцію Крюківщинської школи. Скажу більше, ще 28 млн грн мають виділити на цей об'єкт із бюджету громади. Інше актуальне для крюківщинців питання - це поява сучасної медамбулаторії. 12,8 млн грн цьогоріч вже виділено з області для реконструкції приміщення під розміщення медичного закладу у Крюківщині по вул. Вишневій, 27. Також коштом обласного бюджету будуть виконані роботи з капітального ремонту дорожнього покриття на вул. Ленінградській - на загальну суму 4,4 млн грн.

- Досить потужний старт. Як я розумію, завдяки підтримці області та ресурсу громади, Крюківщина цього року має всі шанси розв'язати щонайменше дві актуальних проблеми. Можна сказати, що децентралізація пішла селу на користь?

- Цілком слушне твердження. Цифри говорять самі за себе. Торік бюджет розвитку Крюківщини становив 17,5 млн грн. А у 2021 він сягнув понад 80 млн грн. Це вагомий результат, який, безперечно, поліпшить якість життя в нашому селі.

- На завершення розмови, Андрію Петровичу, у який спосіб жителі округу зможуть зв'язатися з Вами у разі потреби?

- Телефон моєї громадської приймальні (Viber, Telegram, WhatsАpp) 0685126214.

Крім того, можна надсилати листи на електронну адресу: a.kripak2020@gmail.com,

або особисті повідомлення в месенджері ФБ.

.

Інтерв'ю вела Катерина Осадча, журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

92 запитів за 0,202